“Semināru mērķis bija ne tikai sniegt aktuālo Labklājības ministrijas informāciju un aktualizēt profesionālās ētikas jautājumus, bet arī veidot atvērtu un pozitīvu vidi, kurā dalībnieki var smelties iedvesmu, dalīties pieredzē un stiprināt savstarpējo sadarbību. Šādi semināri kalpo kā būtisks atbalsta mehānisms sociālā darba profesionāļu ikdienas darbā, veicinot izaugsmi un jaunu ideju apmaiņu,” saka Labklājības ministrijas Sociālā darba un sociālās palīdzības politikas departamenta direktore Ilze Skrodele-Dubrovska.
Katrā seminārā sociālās jomas profesionāļi uzzināja gan Labklājības ministrijas, gan projekta “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” aktualitātes, tostarp ieguva informāciju par projekta pasākumiem, iespējām mācīties, kā arī projekta ietvaros pilnveidot profesionālās prasmes dažādās programmās. Semināru dalībnieki diskutēja arī par sociālā darba speciālistu ētikas un vērtību jautājumiem.
“Diskusijas par sociālā darba ētiku pēc semināriem nav izsīkušas – tās gluži pretēji ir atvērušas jaunus jautājumus un tēmas, kas prasa dziļāku analīzi un uzmanību nākotnē. Semināri apstiprināja, ka profesionālā ētika ir ne tikai zināšanu un prasmju jautājums, bet arī nepārtraukta refleksija un izaugsme,” uzsver lektore Madara Lapsa.
Plašāks atskats uz visiem reģionāliem semināriem ir pieejams projekta Facebook lapā: https://www.facebook.com/Profesionalaunmusdienigasocialadarbaattistiba
Projekta “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” mērķis ir uzlabot sociālā darba kā profesijas un cilvēkzinātnes nozares kvalitāti un sekmēt cilvēku aktuālām vajadzībām atbilstošu sociālo pakalpojumu pieejamību, ieguldot sociālajā jomā strādājošo speciālistu profesionālajā pilnveidē, kā arī uzlabojot sociāla darba studiju kvalitāti.