Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsver: “Ar administratīvās atbildības noteikšanu par seksuālu uzmākšanos, valsts vēlas pasargāt Latvijas iedzīvotājus no seksuālām varmākām un apņemas nodrošināt nepieciešamo atbalstu cietušajiem. Seksuāla uzmākšanās nav flirts, kas ir divu pieaugušu cilvēku attiecību veselīga sastāvdaļa. Tā ir cilvēka cieņas aizskaršana un sabiedrībā nepieņemama rīcība ar mērķi pazemot un traumēt mūsu līdzcilvēkus.”
Grozījumi papildina Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā ar 11.2 pantu “Seksuāla uzmākšanās”, nosakot, ka par nevēlamu seksuāla rakstura fizisku, mutvārdu vai rakstveida darbību, kas vērsta uz personas cieņas aizskaršanu un kas nostādījusi personu iebiedējošos, naidīgos, pazemojošos, degradējošos vai aizskarošos apstākļos, piemēro naudas sodu līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām. Seksuālā uzmākšanās var tikt īstenota, izmantojot dažādus saziņas kanālus, tostarp digitālo vidi. Paredzēts, ka Valsts policija veiks administratīvā pārkāpuma procesu par seksuālu uzmākšanos.
Ar izmaiņām "Grozījumi Administratīvo sodu likumā par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā" var iepazīties šeit.