"Kampaņa “Saknes ir svarīgas!” ir sniegusi iespēju ne tikai informēt, bet arī iedvesmot. Esam gandarīti, ka adoptētāji un sabiedrība kopumā ir kļuvusi atvērtāka diskusijām par adoptēta bērna identitāti un tās atklāšanas nozīmīgumu bērna labvēlīgai attīstībai. Atklātība par adopcijas stāstu sekmē, ka bērni jūtas droši un pieņemti savā ģimenē, palīdz bērniem saprast sevi un veidot stabilas attiecības ar apkārtējiem. Labklājības ministrija arī turpmāk akcentēs informatīvu un izglītojošu pasākumu nozīmīgumu, sekmējot adoptētāju un potenciālo adoptētāju, kā arī sabiedrības izpratni par adoptēta bērna identitātes jautājumiem,” par kampaņas laikā paveikto saka Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite.
Kampaņas ietvaros sagatavots informatīvais materiāls- ceļvedis “Saknes ir svarīgas”, kas skaidro, kāpēc ir svarīgi atklāt bērnam viņa adopcijas stāstu. Tajā aptverti arī psiholoģiskie aspekti, kas norāda uz to, cik nozīmīgi bērnam ir zināt savu izcelsmi un kā pozitīva attieksme pret adopcijas stāstu palīdz stiprināt bērna emocionālo labklājību. Informatīvais materiāls piedāvā ieskatu praktiskos padomos, kā dažādos vecumposmos runāt ar bērnu par adopciju. Tāpat materiālā iekļauta informācija par ārpusģimenes aprūpes atbalsta centros pieejamo pakalpojumu klāstu adoptētājiem un bērniem, kā arī avotiem, kuros meklēt papildu informāciju par identitātes stāsta atklāšanas nozīmīgumu.
Lai aktualizētu adoptētā bērna identitātes atklāšanas nepieciešamību, kampaņas laikā tika izveidoti un publiskoti trīs video stāsti, kas no atšķirīgiem skatupunktiem atklāja emocionālu adoptēto un adoptētāja pieredzi. Video stāsti pieejami Labklājības ministrijas Facebook vietnē, kā arī sociālajās platformās Instagram, X, un Labklājības ministrijas Youtube kanālā.
Kampaņas laikā notika tiešsaistes diskusija “Kāpēc bērnam jāzina viņa adopcijas stāsts?”, kurā sarunas dalībnieki, Kaspars Prūsis, Kristīgās alianses bāreņiem ģimeņu atbalsta centra “TILTS” vadītājs, Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra “PLECS” klīniskā psiholoģe Sofia Semenova, adoptētāja Maija Kavosa un Inta Dobele, kas par savu adopciju uzzināja pieaugušā vecumā, meklēja atbildes uz jautājumiem un dalījās pieredzē par to, kā atklātība par adopciju ietekmē bērna psiholoģisko un emocionālo labklājību. Diskusijas ieraksts pieejams arī Labklājības ministrijas Youtube kanālā. Diskusijā Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” par atklātību ģimenē, neslēpjot adopcijas faktu, sarunājās eksperti, pieredzēs dalījās mamma, kas audzina bērnu, stāstot par viņa identitāti, kā arī meita, kas uzaugusi, zinot stāstu par savu bioloģisko ģimeni.
Viedoklī par atklātības nozīmi uzticamās ģimenes attiecībās dalījās Zane Karele, ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra “PLECS” vadītāja, savukārt ārsta-psihoterapeita Artūra Miksona publikācijā kampaņas tematiskajos ietvaros tika uzsvērta nepieciešamība sabiedrībā normalizēt to, ka adopcija ir viens no veidiem, kā ģimenēs ienāk bērni, tādējādi nepadarot identitātes atklāšanu par noslēpuma izpaušanu, bet gan par mīlošu vecāku drošas vides nodrošināšanu bērnam.