DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. novembrī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Speciālisti Zemgalē un Ziemeļlietuvā apguvuši jaunas prasmes darbā ar senioriem 

Publicitātes foto

Oktobrī, projekta "Aktīvas un veselīgas novecošanas veicināšana" ietvaros, noslēgušās speciālistu apmācības par dažādām novecošanās dimensijām, kā arī pedagoģiskajām pieejām darbā ar senioriem. Iegūtās zināšanas speciālisti pielietos, lai īstenotu turpmākās projekta aktivitātes, vadot nodarbības senioriem gan Latvijā, gan Lietuvā par Stāstu stāstīšanu (Storytelling) un aktīvu novecošanos. 

Posmā no 9. septembra līdz 17. oktobrim tika organizētas apmācības speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar senioriem. Nodarbībās apskatīts plašs tēmu loks par novecošanās 5 dimensijām: veselību (fizisko un mentālo), mācīšanos, paštēlu, sociālo dzīvi un ekonomisko neatkarību. Apmācībās piedalījās vairāk nekā 20 speciālisti no Latvijas un Lietuvas, tādējādi veidojot iedvesmojošu un diskusijas veicinošu mācību vidi, pārrobežu sadarbības ietvaros. Nodarbību laikā dalībnieki ieguva ne tikai teorētisko zināšanu bāzi, bet arī papildinošu praktisko pieredzi, piemēram, apgūstot vingrojumus sertificēta fizioterapeita vadībā. 

Kā nozīmīgākos ieguvumus no apmācību procesa speciālisti minēja daudzveidīgu un noderīgu informāciju, kā arī jaunas metodes un instrumentus, ko izmantot savā turpmākajā darbā. Tāpat dalībnieki uzsvēra, ka mācības devušas iespēju palūkoties uz novecošanas procesu no cita skatupunkta un saprast, kā ar konkrētām izvēlēm var ietekmēt tā kvalitāti. Tā piemēram, apzinoties fiziskās novecošanās aspektus, iespējams plānot atbilstošas aktivitātes, lai uzturētu labu fizisko veselību pēc iespējas ilgāk, bet izprotot socializēšanās nozīmīgumu, iespējams apzināti veidot interešu un domubiedru loku. “Katrs cilvēka dzīves posms ir svarīgs un mūsu uzdevums ir palīdzēt senioriem to apzināties” – mācību noslēgumā atzina speciālisti. 

Šis rudenī organizētais otrais mācību cikls par aktīvu novecošanos ir daļa no projektā izstrādātās mācību programmas, lai pilnvērtīgi sagatavotu speciālistus darbam ar senioriem, nodrošinot vispusīgu izpratni par novecošanās procesa fiziskajām, psiholoģiskajām un sociālajām izmaiņām. Jau vēstīts, ka augustā noritēja pirmās pilotapmācības speciālistiem, par Stāstu stāstīšanas metodi un tās efektīvu pielietošanu. Šī metode ļauj senioriem apzināties nodzīvotās dzīves vērtību un turpmākās produktīvās dzīves iespējas.  

Noslēdzot apmācību ciklu, projekta ietvaros turpināsies darbs pie rokasgrāmatas izstrādes, lai apkopotu mācībās iegūtās zināšanas un izmantotu tās tālākā darbā, vadot nodarbības pašiem senioriem. 

Projekts Nr. LL-00059 “Aktīvas un veselīgas novecošanas veicināšana” | Promotion of Active and Healthy Aging tiek īstenots Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas programmas 2021.-2027.gadam ietvaros. Projekta kopējais budžets ir  619 503,60 EUR, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 495 602,88 EUR. Plašāk par projektu: https://www.zemgale.lv/lv/projekts/aktivas-un-veseligas-novecosanas-veicinasana 

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Zemgales plānošanas reģions, un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības oficiālo nostāju. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI