PTAC vērš pašvaldību, kā arī radošā un funkcionālā dizaina veidotāju uzmanību, ka arī mākslas vides objektiem un instalācijām, kas var būt pievilcīgi bērniem kā rotaļāšanās iekārtas, ir jāatbilst drošuma prasībām.
PTAC konstatēja, ka Vērmanes dārza šūpošanās iekārtai, ņemot vērā šūpoļu augstumu un potenciālo krišanas augstumu, zem šūpolēm bija neatbilstošs triecienu slāpējošais segums. Ņemot vērā, ka šūpoles ir izvietotas savstarpēji neliela attālumā viena no otras, pastāv iespēja, ka šūpoļu izmantotājs var savainoties pret metāla konstrukcijām, vai apmeklētāji savstarpēji. Tāpat nav pietiekami nostiprināti šūpoļu pamati, kā arī daļas šūpoļu tekstilizstrādājumu piekares stiprinājumi jau ir bojāti.
"PTAC ir novērojis, ka bieži vien vidē parādās instalācijas un vides objekti, kas nav tikai dizaina elementi, bet funkcionāli tie līdzinās rotaļu un brīvā laika pavadīšanas iekārtām, kā arī ir sevišķi pievilcīgi bērniem. Vēršam gan pašvaldību, gan arhitektu, gan industriālā dizaina veidotāju uzmanību uz to, ka arī radoši veidojot vides objektus un instalācijas, ja tie varētu piesaistīt bērnu uzmanību kā rotaļāšanās elementi, lai tur aktīvi pavadītu laiku, ir jāievēro drošuma prasības, ko nosaka regulējums,” uzsver PTAC Preču un pakalpojumu drošuma departamenta direktore Linda Rinkule.
PTAC atzinīgi vērtē Rīgas valstspilsētas pašvaldības operatīvo iesaisti, apturot nedrošo šūpoļu izmantošanu, tās demontējot, tādējādi nodrošinot drošu vidi bērniem.