“Esmu vairākkārt uzsvēris, ka Latvijas veselības pakalpojumu kvalitāte ir augsta, mūsu speciālisti ir kvalificēti un motivēti attīstīties, tādēļ mums kopā – valstij un pašvaldībām – jāstrādā, lai veicinātu veselības tūrisma attīstību. Sadarbības līgums ar Monako ir viena no iespējām Latvijas ārstniecības iestādēm attīstīt šos pakalpojumus. Esmu gandarīts, ka Monako veselības ministrs atzinīgi novērtēja mūsu ārstniecības iestādes un profesionālas prezentācijas un ir patiesi ieinteresēts ciešā sadarbībā,” vizītes noslēgumā sacīja H. Abu Meri.
Apmeklējot Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu, kā arī vairākus privātos medicīnas centrus Rīgā, Monako veselības ministrs izrādīja lielu interesi par attīstīto infrastruktūru, mūsdienīgi iekārtotajiem korpusiem, operāciju zālēm un medicīnas tehnoloģijām. Tikšanās laikā amatpersonas akcentēja abu valstu ārstniecības personu savstarpējo pieredzes un zināšanu apmaiņu un iespējamo sadarbību un kopīgus projektus nākotnē.
Monako veselības ministrs vizītē Latvijā ieradās pirmo reizi. Parakstītais līgums paredz veicināt valstu sadarbību kopīgu projektu attīstībā, medicīnas jomas pieredzes un kompetenču apmaiņā, veselības aprūpes ekonomikā un profilakses pasākumu koordinēšanā, kā arī zinātnisko pētījumu attīstībā.
Jau ziņots, ka Veselības ministrija plāno palielināt gan ārvalstu klātienes veselības tūristu skaitu, gan ārstniecību iestāžu ikgadējos ieņēmumus no veselības tūrisma. Tas veicina valsts ekonomisko izaugsmi un sniedz reālu finansiālo ieguldījumu valsts budžetā, kā arī veicina ārstniecības personu noturēšanu valstī veselības aprūpes jomā. Veselības tūrists ir persona, kas saņem medicīnas pakalpojumus Latvijā, kas netiek segti no valsts budžeta līdzekļiem.