DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Faktiskā bezdarba līmenis maijā samazinājies par 0,3 procentpunktiem

2024. gada maijā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,6 %, un kopš aprīļa tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķins. Salīdzinot ar 2023. gada maiju, bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,2 procentpunktiem.

Gan sieviešu, gan vīriešu bezdarba līmenis maijā samazinājās par 0,3 procentpunktiem, attiecīgi līdz 6,1 %, un 7,1 %.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,2 %, un kopš aprīļa tas ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem. Salīdzinot ar 2023. gada maiju, reģistrētā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem.

2024. gada maijā Latvijā bija 62,9 tūkstoši bezdarbnieku (29,3 tūkstoši sieviešu un 33,6 tūkstoši vīriešu), tas ir par 2,5 tūkstošiem mazāk nekā aprīlī un par 2,5 tūkstošiem vairāk nekā 2023. gada maijā. Mēneša laikā vīriešu bezdarbnieku skaits samazinājās par 1,3 tūkstošiem, un sieviešu – par 1,2 tūkstošiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenis tiek aprēķināts netieši, izmantojot CSP darbaspēka apsekojuma ceturkšņu novērtējumus un NVA mēnešu datus par reģistrētajiem bezdarbniekiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļa vietne
CSP veikto mēneša novērtējumu metodoloģija pieejama oficiālās statistikas portāla aprakstošo metadatu sadaļā Nodarbinātība un bezdarbs

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI