DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Iepazīstinās ar Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas PISA 2022 radošās domāšanas pētījuma rezultātiem 

19. jūnijā plkst. 10.00 Izglītības un zinātnes ministrijas Facebook profilā notiks Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas PISA 2022. gada cikla radošās domāšanas pētījuma Latvijas rezultātu paziņošana. 

Pasākumā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes Izglītības pētniecības institūta direktore, PISA pētījuma vadītāja Latvijā Rita Kiseļova, Rīgas 72. vidusskolas direktors, Skola2030 mācību satura izstrādes vadītājs Pāvels Pestovs un jaunrades un uzņēmējspējas izglītības satura eksperte Ilze Mazpane. 

PISA 2022 pētījuma rezultāti ļaus uzzināt vairāk par skolēnu spēju radīt oriģinālas un daudzveidīgas idejas ne tikai Latvijā, bet vēl 63 pasaules valstīs, kas piedalījās 15 gadus jauno skolēnu radošās domāšanas novērtēšanā. Tiešsaistes sarunā eksperti spriedīs par mūsu skolēnu sniegumu pētījumā, kā arī radošās domāšanas nozīmi izglītības sistēmā un sabiedrībā kopumā. 

PISA pētījumā noskaidrots, cik labi skolēni spēj ģenerēt daudzveidīgas un  radošas idejas un cik veiksmīgi viņi novērtē un uzlabo citu idejas, lai sasniegtu radošus rezultātus. Tajā vērtēts ne tikai skolēnu sniegums, bet arī attieksme pret radošo domāšanu. Tāpat pētījumā sniegts ieskats arī skolēnu līdzdalībā radošajās aktivitātēs un tajā, kā iespēju tādās iesaistīties ietekmē dažādi ar skolu un sociāldemogrāfiju saistītie faktori. 

Sarunas ieraksts pēc tās būs skatāms IZM Facebook un Youtube profilā. 

Dalība starptautiskos izglītības pētījumos ir viens no pasākumiem, ko Izglītības un zinātnes ministrija ar Eiropas Savienības fondu atbalstu īsteno, lai veidotu ilgtspējīgu un efektīvu izglītības sistēmu un tās resursu pārvaldību. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI