DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Pie Zemītes notiek ceļu būvdarbi; ar satiksmes ierobežojumiem jārēķinās līdz gada beigām  

FOTO: Renārs Koris

Tukuma novadā turpinās būvdarbi uz reģionālajiem autoceļiem Tukums–Kuldīga (P121) (26,60.–27,45. km) un Kandava–Saldus (P109) (14,03.–28,64. km), to rezultātā pārbūvēs posmus no Zemītes līdz Saldus novada robežai, kā arī tiltu pār Vēdzeles upi. Būvdarbi ilgs līdz šī gada būvdarbu sezonas beigām. 

Tilts pār Vēdzeles upi ir nojaukts, un tā vietā būvē jaunu dzelzsbetona tiltu. Darbu vietu var apbraukt pa autoceļiem V1478 un P109, un tam nepieciešamas 20 minūtes. Savukārt autoceļa P109 būvdarbu posmā patlaban darbojas pieci pagaidu luksofori, un tā izbraukšanai jāplāno papildu 25 minūtes ceļā. 

Jaunajam tiltam pār Vēdzeles upi jau ir izbūvēti urbpāļi, balstu režģogi un veic sagatavošanas darbus tilta laidumu betonēšanai. Savukārt autoceļa P121 posma vienā braukšanas joslā jau ir pabeigta salizturīgā slāņa un šķembu kārtas izbūve, ir nofrēzēts asfalts otrā joslā un arī tur sāks ceļa konstruktīvo kārtu pārbūvi.  

Autoceļu Kandava–Saldus (P109) krustojumā ar autoceļa P121 darbi vēl nenotiek, savukārt 14 km garajā P109 posmā Saldus virzienā izbūvēta salizturīgā un nesaistītu minerālmateriālu pamata kārta un sākta asfalta apakškārtas izbūve. Vēl turpinās arī caurteku izbūve un grāvju rakšana. 

Jau vēstīts, šogad paredzēts, pārbūvēt autoceļa P121 900 m posmu ietverot krustojumu ar autoceļu P109 un uzbūvēt jaunu tiltu pār Vēdzeles upi nojauktā vietā, kā arī autoceļa P109 posmu 14 km garumā līdz Saldus novada robežai. Pārbūvētajos posmos ieklās asfaltbetona segumu divās kārtās, P109 / P121 krustojumā paredzēti satiksmes drošības uzlabojumi, tai skaitā ietve ar apgaismojumu. 

Autoceļa P121 un Vēdzeles tilta būvdarbus īsteno PA Būvinženieris V3 par līgumcenu 1 795 311,81 eiro (ar PVN). Projekta autors ir SIA Projekts EAE, būvuzraudzību nodrošina PA BPU&IngWay. Būvdarbus plānots pabeigt līdz šā gada novembrim. 

Autoceļa P121 posmā darbi notiek atbilstoši valsts tiltu sakārtošanu programmai, būvdarbi tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem 

Uz autoceļa P109 būvdarbus veic SIA Ceļu būvniecības sabiedrība IGATE par līgumcenu 7 572 746,73 eiro (ar PVN), projekta autors AS Ceļuprojekts, būvuzraudzību veic SIA Būvju profesionālā uzraudzība 

Šis autoceļa Kandava–Saldus (P109) posms ir iekļauts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros izstrādātajā ceļu remontdarbu programmā, un būvdarbi tiek finansēti no ES Atveseļošanas fonda līdzekļiem. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI