DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Rīgā 13. un 14. jūnijā notiks starptautiskā konference par organisko augšņu apsaimniekošanu 

Piecu gadu ilgais pētījumu projekts LIFE OrgBalt tuvojas noslēgumam un organizē divu dienu starptautisku konferenci “Klimata pārmaiņu samazināšana auglīgās organiskās augsnēs lauksaimniecības un meža zemēs”, kas norisināsies šī gada 13.-14. jūnijā Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā. Konference tiks organizēta angļu valodā un tai tiks nodrošinātas arī attālinātās pieslēgšanās iespējas (Tīmekļvietnē FINAL CONFERENCE – OrgBalt; Facebook https://www.facebook.com/share/DZWTkXcT4MosKJYA/) 

Konferences mērķis ir dalīties ar zināšanām, kā arī rosināt diskusiju par organisko augšņu apsaimniekošanas iespējām klimata pārmaiņu samazināšanai. Konferences problemātika ir ļoti būtiska klimata kontekstā, jo organisko augšņu (kūdras un kūdrainās augsnes) platības Eiropas Savienības teritorijā aizņem 34,5 milj. ha, kas sastāda 7% no ES kopējās platības. Apsaimniekotas auglīgas organiskās augsnes ir viens no lielākajiem zemes izmantošanas, zemes izmantošanas maiņas un mežsaimniecības sektora SEG emisiju avotiem mērenās klimata joslas reģionos Eiropā. 

Konferences atklāšanas sesija sniegs ieskatu par organisko augšņu aktualitāti Eiropas Savienības kontekstā, politikas iniciatīvu ietekmi uz organisko augšņu apsaimniekošanu. Tajā piedalīsies zinoši un pieredzējuši klimata jomas pārstāvji – gan no Eiropas Komisijas, gan Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas. 

Paredzētas 2 darba sesijas, kas veltītas šādām tēmām: 

  • SEG Emisiju faktori – metodoloģija un rezultāti (Vācijas, Somijas, Igaunijas un Latvijas pārstāvju prezentācijas) 
  • Klimata pārmaiņu samazināšana - stratēģijas un inovatīvi risinājumi, par kuriem pastāstīs eksperti no Latvijas un Lietuvas 

Konferences dalībniekiem būs iespēja iesaistīties paneļdiskusijā ar Baltijas valstu un Somijas politikas plānotājiem, kā arī mežsaimniecības un lauksaimniecības sektora pārstāvjiem par iespējām un izaicinājumiem klimata pārmaiņu samazināšanas pasākumu ieviešanā gan ES Zaļā kursa ietvaros, gan Kopējās lauksaimniecības politikas un topošās Oglekļa piesaistes sertifikācijas regulas kontekstā. 

Otrajā konferences dienā, 14. jūnijā, dalībniekiem tiks organizēts izbraukums uz projekta pētījumu demonstrācijas vietām, kurās būs apskatāmi klimata pārmaiņu mazināšanas pasākumu piemēri mežsaimniecības un lauksaimniecības zemēs. 

Plašāka informācija par konferences darba kārtību un reģistrāciju pieejama vietnē www.orgbalt.eu  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI