DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Jaunatnes jomā piedāvā daudzveidīgas iespējas arī vasarā 

Publicitātes foto

Kā zināms, vasara ir daudzveidīgu iespēju un pasākumu laiks! Tieši tāpēc Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus un darbā ar jaunatni iesaistītos jūnijā pieteikties festivālam “Projektu nakts 2024”, mācībām un projektu darbnīcām par programmas “Erasmus+” projektiem, kā arī brīvprātīgajam darbam Eiropā. Savukārt organizācijas un pašvaldības var iesaistīties projektā “PROTI un DARI 2.0” un piedalīties konkursā “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2025”. 

Projektu nakts 2024 

31. jūlijā un 1. augustā Latvijas jauniešu galvaspilsētas 2024 – Līvānu tuvumā notiks radošs un iedvesmojošs pasākums jauniešiem “Projektu nakts 2024”. Tajā 24 stundu laikā dalībniekiem būs iespēja uzzināt par finansējuma iegūšanas iespējām savu ideju attīstībai, uzlabot projektu rakstīšanas prasmes, satikt domubiedrus un iedvesmoties no pieredzējušiem ekspertiem. Šī būs lieliska iespēja ārpus skolas neformālā veidā gūt jaunas prasmes, zināšanas un draugus! Šogad pasākumā tematiskais uzsvars tikts likts uz jaunatnes līdzdalību. Plašāka informācija un pieteikšanās tiks izsludināta JSPA tīmekļvietnē un citos komunikācijas kanālos. 

Konkurss “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2025” 

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina pašvaldības līdz 28. jūnijam pieteikties konkursam “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2025” Konkurss notiks divās kārtās – pirmajā kārtā iesniegumus izvērtēs konkursa komisija, savukārt otrajā kārtā, no 19. līdz 28. jūlijam, notiks desmit dienu publiskais balsojums sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 12. augustā jauniešu iespēju festivālā “Kopums”, kas notiks Latvijas Jauniešu galvaspilsētā 2024 – Līvānu novadā. 

Mācību iespējas 

Organizāciju pārstāvjiem līdz 12. jūnijam iespējams pieteikties divu līmeņu klātienes projektu darbnīcām par programmas “Erasmus+” 2. pamatdarbības “Partnerības sadarbībai” (sadarbības partnerības un maza mēroga partnerības) projektiem. Darbnīcas notiks 28.-30. jūnijā (1. līmenis) un 28.-30. augustā (2. līmenis). Katrā darbnīcu līmenī paredzēts fokusēties uz dažādiem mērķiem, lai veiksmīgi izprastu projektu veidu un izstrādātu savas idejas projekta pieteikumu. 

Savukārt darba ar jaunatni veicēji līdz 20. jūnijam aicināti pieteikties starptautiskām mācībām par programmas “Erasmus+” “DiscoverEU” iekļaušanas projektiem. Tās no 6. līdz 9. augustam notiks Belgradā, Serbijā ar mērķi sniegt dalībniekiem zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai efektīvi plānotu, īstenotu un izvērtētu “DiscoverEU” iekļaušanas projektus, tādējādi nodrošinot jauniešu ar ierobežotām iespējām aktīvu iesaistīšanos. 

Projekts “PROTI un DARI 2.0” 

Pašvaldības aicinātas iesaistīties projektā “PROTI un DARI 2.0” un slēgt sadarbības līgumus ar JSPA par projekta īstenošanu savās pašvaldībās. Projekta mērķis ir attīstīt mērķa grupas jauniešu prasmes un veicināt viņu iesaisti mācību pasākumos un izglītības ieguvē (tai skaitā aroda apguvē pie amata meistara), nodarbinātībā vai Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajos pasākumos, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā. Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar pašvaldībai noteikto atbildīgo JSPA kontaktpersonu 

Eiropas vēlēšanas 2024 – “EuroPeers” kampaņa 

Jau 8. jūnijā Latvijā notiks Eiropas vēlēšanas 2024. Katra mūsu balss ir svarīga, lai veidotu stipru un dzīvotspējīgu Eiropu, kas atspoguļo mūsu kopējās vērtības un mērķus. Lai aktualizētu jautājumu par nepieciešamību arī jauniešiem no 18 gadu vecuma piedalīties Eiropas vēlēšanās un ar savu balsi ietekmēt ES notiekošos procesus, vēstnešu-jauniešu tīkls “EuroPeers” aicina līdz 8. jūnijam iesaistīties informatīvā kampaņā “Kad nepiedalies vēlēšanās, tad Tu ļauj citiem lemt Tavā vietā!”. Tās ietvaros iespējams piedalīties konkursā. 

Brīvprātīgā darba iespējas Eiropā 

Jauniešiem, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un vasarā vēlas izmantot programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba iespējas Eiropā – iesakām ieskatīties Eiropas Jaunatnes portālā. Tur šobrīd jūnijā iespējams pieteikties vairāk nekā 50 piedāvājumiem brīvprātīgajam darbam tādās valstīs kā Grieķija, Portugāle, Spānija, Francija, Itālija, Bulgārija u.c. Arī tēmas piedāvājumiem ir dažādas, un katram ir iespēja atrast sev interesantāko – piemēram, vide un dabas aizsardzība, sports, neformālā izglītība, vēsture un kultūra. Iedvesmai ar citu jauniešu brīvprātīgā darba pieredzi iespējams iepazīties www.jaunatne.gov.lv sadaļā “Pieredze”. 

Aicinām ņemt vērā, ka laika posmā no 10. līdz 12. jūnijam nebūs iespējams autorizēties Eiropas Jaunatnes portāla integrētajā Eiropas Solidaritātes korpusa portālā. Šajās dienās Eiropas Komisijas sistēmu uzturētāji un attīstītāji veiks datu migrāciju uz jaunāku sistēmas versiju. Līdz ar to šīs dienas nebūs iespējams arī pieteikties dalībai brīvprātīgā darba projektos. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI