DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Grāmata bērniem, kas vedīs ceļojumā pa Zemgali  

Publicitātes attēls

Jūnija izskaņā remigrācijas koordinatore dosies uz Apvienoto Karalisti, lai tiktos ar diasporas pārstāvjiem. Šim notikumam par godu, Zemgales plānošanas reģions izstrādājis grāmatiņu mazākajiem diasporas locekļiem, ar mērķi iepazīstināt ar Zemgales skaistākajām vietām un aicināt atgriezties šajā Latvijas reģionā. 

No 21. līdz 23. jūnijam Apvienotajā Karalistē norisināsies Bērzes Strazdu Jāņu Festivāls – lielākās Jāņu svinības ārpus Latvijas. Jau tradicionāli pasākumā būs īpaša Latvijas telts, kurā tautiešiem būs iespēja saņemt konsultācijas un informāciju no dažādu valsts institūciju pārstāvjiem. Ikviens festivāla apmeklētājs būs gaidīts Latvijas teltī, lai individuāli satiktos ar reģionu remigrācijas koordinatorēm un uzdotu sev interesējošus jautājumus. Ģimenēm ar bērniem būs iespēja saņemt jauno “Ceļojums uz Zemgali” grāmatiņu un izzināt 6 plānošanas reģiona pašvaldības.  

“Nereti dažādās informatīvajos stendos ir pieejama plaša drukātā informācija pieaugušajiem, bet mazākajiem apmeklētājiem atliek vien pētīt fotogrāfijas, kamēr vecāki izzina piedāvājumu. Tāpēc radās ideja izveidot grāmatiņu bērniem ar iespēju popularizēt Zemgali un raisīt interesi par šo reģionu,” skaidro Zemgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Agnese Bokta. 

Grāmatas pamatā ir brāļa un māsas ceļojuma iespaidi par viesošanos Zemgalē. Tā veidota kā fotoalbums ar dažādiem Zemgales tūrisma objektiem, kurus iespējams izkrāsot. Tāpat grāmatiņa papildināta ar uzdevumiem, kas palīdzēs iepazīt Zemgales pašvaldības. Piemēram, vai vari uzminēt, kas ir Jēkabpils simbols un vai zināji, ka Jelgavas novadā mīt strausi, kurus vari paglaudīt un iemēģināt spēkus pacelt ievērojamo strausa olu? Te Daugavā vari kuģot ar vikingu kuģi, bet Jelgavas centrā mīt savvaļas zirgi. “Šis ir mēģinājums uzrunāt mazākos diasporas pārstāvjus un viņiem parādīt, ka Latvijā ir tik daudz interesanta,“ aicina koordinatore. 

Grāmatiņa šobrīd drukātā veidā būs pieejama diasporas bērniem. Savukārt, ikviens interesants digitālā veidā to var apskatīt un izdrukāt: https://www.zemgale.lv/lv/media/2835/download?attachment  

Grāmatiņa bērniem “Ceļojums uz Zemgali” ir sagatavota Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas “Pilotprojekts pašvaldībās remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators”” ietvaros. 

Atgādinām, ka 2023.  gadā ar remigrācijas koordinatora starpniecību Zemgales plānošanas reģionā atgriezās 118 personas. Ja arī jūs vai jūsu paziņu lokā ir kāds, kurš vēlas atgriezties Zemgalē, aicinām sazināties ar remigrācijas koordinatori Agnesi Boktu, rakstot uz e-pastu: zemgale@paps.lv. Vai rakstot savu vēstuli soctīklā Facebook īpaši izveidotā lapā “Atgriezties Zemgalē”. Tāpat ērtākai komunikācijas uzsākšanai tīmekļa vietnē www.paps.lv   ir pieejama saziņas anketa "Dod ziņu!" 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI