DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Pēc Maskavas nama pārdošanas nauda nonāks Ukrainas atbalstam

Lai iegūto naudu pēc Maskavas nama pārdošanas valsts varētu nodot Ukrainai, Saeima ceturtdien, 30.maijā, galīgajā lasījumā pieņēma izmaiņas likumā “Par rīcību ar nekustamo īpašumu, kas nepieciešama valsts drošības apdraudējuma novēršanai” un grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā.

Izmaiņas paredz, ka pēc Maskavas nama pārdošanas Valsts nekustamie īpašumi iegūtos līdzekļus ieskaitīs valsts budžetā, savukārt tālāk tos nodos vispārējam atbalstam Ukrainas sabiedrībai.

Lai garantētu Latvijas drošību, tostarp nepieļautu un savlaicīgi novērstu demokrātiskas valsts apdraudējumu, Saeima šī gada janvārī pieņēma likumu par tā dēvētā Maskavas nama Rīgā pārņemšanu Latvijas īpašumā. Savukārt valdība namu nodeva Finanšu ministrijai, lai Valsts nekustamie īpašumi pēc tam to varētu pārdot izsolē.

Tāpat Saeima šodien atbalstīja arī citas izmaiņas Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā. Tās noteic, ka Latvija iekasētās soda naudas no aktīviem, ja tie atrodas Ukrainā, varēs nodot Ukrainas valdībai – vispārējam atbalstam tās sabiedrībai. Šādus lēmumus katrā konkrētajā gadījumā pieņems Ministru kabinets, paredz izmaiņas. Šādi grozījumi ļauj ziedot Ukrainai no akciju sabiedrības “PrivatBank” iekasējamo 839 986 eiro sodanaudu.

Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI