DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Plāno reorganizēt VARAM un KEM, nodalot dabas un vides aizsardzības jomas

Lai reorganizētu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) un Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM), Saeima ceturtdien, 30.maijā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā. Izmaiņas paredz VARAM citu nosaukumu, un ministrija piedāvā to mainīt uz Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju. Saeima šim likumprojektam noteica steidzamību.

“Komisijas sēdē gan aicinājām ministrijai padomāt par vārdu “administrācija”, kas jaunajā nosaukumā šķiet mulsinoši, un uz to norādīja arī deputāti,” iepriekš pauda par likumprojektu atbildīgās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs, piebilstot, ka pie šīm diskusijām deputāti vēl atgriezīsies.

Izmaiņas nepieciešamas, lai nodalītu dabas un vides aizsardzības jomas. Plānots, ka KEM pārņems vides aizsardzību, savukārt VARAM paliks dabas aizsardzības joma.

Ministrijas jaunā nosaukuma izvēle ir gan simboliska, uzsverot Latviju kā modernu un digitāli orientētu valsti, gan arī praktiska, norādot uz ministrijas uzdevumu - veicināt valsts digitālo attīstību un nodrošināt efektīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem un uzņēmējiem digitālajā vidē, uzsvēruši likumprojekta autori.

Pēc reorganizācijas VARAM pārziņā būs tādas jomas kā dabas aizsardzība, reģionālā attīstība, pašvaldību attīstība un pārraudzība, teritorijas attīstības plānošana, zemes un valsts pārvaldes pakalpojumu pārvaldība, informācijas sabiedrības un digitālās transformācijas attīstības plānošana, koordinācija un pārvaldība, kā arī valsts pārvaldes digitālo tehnoloģiju pārvaldība, norādījuši likumprojekta autori.

Likuma grozījumi arī paredz, ka Ministru kabinets līdz 2028.gada 1.jūlijam izstrādās un iesniegs Saeimai likumprojektus par nepieciešamajiem grozījumiem citos likumos, kas saistīti ar viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministra kompetenci un funkcijām.

Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā 1.jūlijā. Lai grozījumi stātos spēkā, tie vēl galaīgajā lasījumā jāpieņem Saeimai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI