DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Sāksies stirnu āžu medību sezona

Publicitātes foto

Šā gada 1. jūnijā sāksies stirnu āžu medību sezona. Savukārt stirnu kazu un kazlēnu (vecumā līdz vienam gadam) medību sezona sāksies 15. augustā. Stirnu medību sezona turpināsies līdz 30. novembrim.

Saskaņā ar Medību noteikumiem stirnas ir nelimitētie medījamie dzīvnieki. Taču Medību likums nosaka, ka stirnas atļauts medīt tikai reģistrētos medību iecirkņos, kuru platība ir vismaz 350 ha. Nomedītās stirnas pirms to pārvietošanas no nomedīšanas vietas ir jāreģistrē mobilajā lietotnē “Mednis”, vienas dienas laikā pēc medībām nosūtot šo informāciju uz Meža valsts reģistru. Tas aizstāj nomedīto dzīvnieku reģistrācijas žurnāla aizpildi un iesniegšanu Valsts meža dienestā. Izmantojot lietotni “Mednis”, dienestam tiek iesniegti Medību noteikumu prasībām atbilstoši dati par medību resursiem. Tādējādi sabiedrībai ir iespēja iegūt objektīvāku informāciju par medījamo dzīvnieku populāciju stāvokli, savukārt medniekiem tiek samazināts administratīvais slogs.

Pēc Valsts meža dienesta rīcībā esošās informācijas, kopš stirnas kļuvušas par nelimitētajiem medījamajiem dzīvniekiem, ir būtiski krities to nomedīšanas apjoms. 2022./2023. gada medību sezonā Latvijā tika nomedītas 27 525 stirnas, no kurām 39,7 % bija āži, 29,1 % - kazas, bet 21,3 % - kazlēni. 2023./2024. gada medību sezonā Valsts meža dienests saņēmis informāciju par 18 736 stirnu nomedīšanu. Pasliktinājusies arī nomedīto stirnu dzimuma un vecuma struktūra – 47,2 % no aizvadītajā sezonā nomedītajām stirnām bija āži, 28,6 % - kazas, bet 20,4 % - kazlēni. Iesniedzot informāciju Valsts meža dienestam, daļai nomedīto stirnu dzimums un vecums nav ticis norādīts.

Valsts meža dienests atgādina, ka stirnu nomedīšanas apjoma vēlamās proporcijas ir šādas: āži – ne vairāk par 35 %, kazas – 35-50 %, bet kazlēni – 25-30 % no kopējā nomedīšanas apjoma. Valsts meža dienests vērtē, ka šajā medību sezonā valstī mitinās ap 216 000 stirnu.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI