DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. maijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību vadība ar satiksmes ministru pārrunās vienotas sabiedriskā transporta biļetes ieviešanu

Šī gada 30.maijā notiks Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde, kurā reģiona pašvaldību vadība klātienē tiksies ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu un pārrunās būtiskākos jautājumus saistībā ar vienoto sabiedriskā transporta biļetes ieviešanu, Rail Baltica virzības progresu un citām aktualitātēm. 

Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs un Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks norāda, ka pēc jauno starppilsētu sabiedriskā transporta tarifu stāšanās spēkā šī gada aprīlī no jauna aktualizējies jautājums par vienotās sabiedriskā transporta biļetes ieviešanu Rīgas reģiona teritorijā, kas samazinātu reģiona iedzīvotāju vēlmi uz darbu doties ar personīgo transportu. 

Vienotā transporta biļete paredzētu, ka iedzīvotāji Rīgā un Pierīgā varētu izmantot to pašu reģionālā sabiedriskā transporta biļeti, pārsēžoties “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā. 

“Mēs virzāmies uz to, lai Rīgā un Pierīgā vairāk izmantotu sabiedrisko transportu un tādā veidā samazinātu sastrēgumus un slodzi uz infrastruktūru, bet būtisks reģionālā sabiedriskā transporta tarifa pieaugums var veicināt paradumu maiņu un atgriešanos pie privāto automašīnu lietošanas. It īpaši tiem iedzīvotājiem, kas ierodas Rīgā ar vilcienu vai reģionālo pārvadājumu autobusu, bet tālāk pārsēžas pilsētas sabiedriskajā transportā. Par vienotu transportlīdzekļa biļeti jau tiek diskutēts sen, un mēs kā Rīga vienmēr esam uzsvēruši tās akūtu nepieciešamību, lai turpinātu stiprināt sabiedrisko transportu kā ērtu un izdevīgu pārvietošanās veidu,” norāda Edvards Ratnieks. 

Tāpat pašvaldību jautājumu lokā ir “Rail Baltica” projekta virzība, jo vairāku pašvaldību teritorijas šķērsos jaunā projekta dzelzceļa trase, sadalot teritoriju un apgrūtinot abu pušu sasniedzamību. Šie jautājumi tiek risināti, sadarbojoties ar Satiksmes ministriju. 

Sēdē tiks uzklausīts arī Satiksmes ministrijas redzējums saistībā ar sabiedriskā transporta pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem un vilcieniem. 

Tikšanās piedalīsies arī Dins Merirands, VSIA “ATD” valdes priekšsēdētājs, Džineta Innusa, RP SIA “Rīgas Satiksme” valdes priekšsēdētāja, Raitis Nešpors, AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs. 

No Rīgas plānošanas reģiona puses tikšanos vadīs reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs un Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks. Reģiona Attīstības padomes sēde notiks Rīgas domes Portretu zālē 30.maijā, pulksten 10.00. 

Rīgas plānošanas reģionu veido Rīga un Jūrmala, kā arī septiņi novadi – Ādaži, Mārupe, Ķekava, Olaine, Ropaži, Salaspils un Sigulda. Tas ir ekonomiski attīstītākais reģions Latvijā, vienlaikus izglītības, zinātnes un kultūras centrs. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI