DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

E. Siliņa: Latvieši un somi ir sīkstas tautas, un mūs vieno arī kopīgs darbs militārās industrijas attīstībā

FOTO: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja.

Latvijai un Somijai ir stingrs mugurkauls, esam sīkstas tautas Baltijas jūras krastā un tagad kopīgi attīstām savu militāro industriju kā cieši NATO partneri – tā, tiekoties ar Somijas premjerministru Peteri Orpo (Petteri Orpo), uzsvēra Ministru prezidente Evika Siliņa. Abu valstu valdību vadītāji arī kopīgi Valmierā atklāja “Patria” grupas uzņēmuma “Defence Partnership Latvia” rūpnīcu, kurā sākta militāro transportlīdzekļu “Patria” ražošana.

Ministru prezidente uzsvēra, ka ražotnes atklāšana ir nozīmīgs un vēsturisks notikums. "Ražotne pilnībā saražos un ik gadu nodos Latvijas karavīriem vairāk nekā 30 bruņutransportierus ar iespēju šo jaudu palielināt vairākkārtīgi nepieciešamības gadījumā. Kopumā ir ieguldīti apmēram 10 miljoni eiro investīcijās. Šis būs lielisks atspēriena punkts mūsu valsts aizsardzības industrijas attīstībai, mūsu zināšanu un pieredzes uzkrāšanai, kā arī tālākai izaugsmei kopā ar mūsu Somijas draugiem. Latvijas aizsardzības industrijā ir pārstāvētas visdažādākās jomas. No metālapstrādes un munīcijas ražošanas, tehnikas remonta un uzturēšanas, līdz pētniecības projektiem universitātēs, droniem, 3D risinājumiem un virtuālās realitātes tehnoloģijām. Turpināsim attīstīt Latvijas aizsardzības industriju – atbalstot gan valsts, gan privātās iniciatīvas! Tā mēs stiprināsim savu valsti, NATO un Eiropas Savienības drošību un padarīsim Latviju bagātāku!" - uzsver E. Siliņa.

Viņa izteica pateicību visiem, kas šo projektu aizsāka un spēja aizvest līdz šim nozīmīgajam brīdim - Aizsardzības ministrijai un Valmieras pašvaldībai, "Patria" Somijas un Latvijas pārstāvjiem, Somijas valdībai, kā arī būvniekiem. "Jūs esat ieguldījuši labāko, lai varētu uzsākt bruņutransportieru ražošanu un gādāt par Alianses bruņoto spēku operāciju efektivitāti un mūsu karavīru drošību," sacīja Ministru prezidente.

Divpusēji tiekoties ar Somijas premjerministru, valdību vadītāji pārrunāja drošības situāciju reģionā, savu robežu aizsardzību, valstu ekonomisko sadarbībā, kā arī turpmāko sadarbību militārās industrijas attīstībā. E.Siliņa uzsvēra, ka Latviju un Somiju apvieno ne tikai vērtības un vēsture, bet arī kopīga vīzija par nākotni, kuru valstis realizē, viena no otras mācoties. Latvija ir mācījusies no Somijas, ieviešot visaptverošo valsts aizsardzību, un vienlaikus ar savu pieredzi un zināšanām atbalstījusi Somiju, kad tā saskaras ar Krievijas īstenoto migrācijas instrumentalizāciju uz valsts robežas.

Amatpersonas pārrunāja arī turpmāko atbalstu Ukrainai, Eiropas Savienības un NATO aktualitātes.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI