DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Zemkopības ministrs A. Krauze: ES vides un klimata mērķi nedrīkst negatīvi ietekmēt lauku apvidu attīstību

Ceturtdien, 23. maijā, zemkopības ministrs Armands Krauze Rīgā tikās ar Eiropas Komisijas Klimata politikas ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieci Ivonu Slingenbergu, lai runātu par ES ambīcijām un mērķiem klimata pārmaiņu seku mazināšanā un to atbilstību realitātei ražojošajās Latvijas lauku apvidu nozarēs – lauksaimniecībai, pārtikas nozarei un mežsaimniecībai. Ņemot vērā pārtikas un koksnes nodrošinājuma prioritāro lomu ES ekonomikā, ES nepieciešams beidzot rast līdzsvarotu risinājumu tautsaimniecības stiprināšanā un centienos sasniegt ES vides un klimata mērķus.

Zemkopības ministrs Armands Krauze: “ES klimatneitralitātes mērķu sasniegšanai un politikai ir būtiska ietekme uz lauksaimniecību un mežsaimniecību. Tas ir jāņem vērā, jo lauksaimniecība, pārtikas ražošana un mežsaimniecība sniedz būtisku ieguldījumu lauku teritoriju attīstībā un valsts ekonomikā. Lauksaimniecības un meža zemes Latvijā ir ļoti būtisks, taču ierobežots ražošanas resurss. ES vides un klimata politika izvirza ambiciozus mērķus un tiem ir tieša ietekme uz to, kā drīkstam izmantot savu lauksaimniecības un meža zemi. Tāpēc mums nepieciešami līdzsvaroti un realitātē balstīti risinājumi un finansējuma pieejamība klimata mērķu izpildei gan pašreizējā, gan nākamajā plānošanas periodā.”

Zemkopības ministrija diskusijās ES lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē regulāri norāda, ka ļoti svarīgi ir saskaņot dažādas ES politikas, īpaši tās, kas, no vienas puses, skar ES pašnodrošinājumu ar pārtiku un koksnes produkciju, kā arī citus ekonomikas aspektus, un, no otras puses, enerģētikas un klimata pārmaiņu politikas mērķus. Pēdējie reizēm ir pretrunā Latvijas un ES ekonomikas attīstības mērķiem. Tāpēc Latvija šobrīd aktīvi strādā pie Nacionālā enerģētikas un klimata plāna 2021.-2030. gadam aktualizēšanas un zemes apsaimniekošanas pasākumiem, kas būtu piemērojami Latvijas situācijai, lai nodrošinātu lauksaimniecības un meža zemju efektīvu un ilgtspējīgu izmantošanu, sniedzot ieguldījumu arī klimata un vides politikas mērķu sasniegšanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI