DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Kravas vilcienos atklāj vairāk nekā pusmiljonu kontrabandas cigarešu 

Publicitātes foto

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, novērsa cigarešu kontrabandu lielā apjomā. Kopumā 26 918 paciņas cigarešu jeb 538 360 cigaretes bija paslēptas vagonos ar granulu kravām.  

Pirmdien, 2024. gada 13. maijā, Indras muitas kontroles punktā no Baltkrievijas Republikas iebrauca kravas vilciens. Veicot vilciena sastāva skenēšanas rezultātā iegūto attēlu analīzi, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu hopervagonā. Muitas un Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonas kopīgi veica vagona kontroli un atklāja, ka granulu kravā ir paslēptas divdesmit kastes ar cigaretēm. Tajās atradās 200 000 cigarešu "Queen Superslims" (10 000 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.  

Pēc pusotras stundas caur Indras muitas kontroles punktu Latvijā no Baltkrievijas Republikas iebrauca cits kravas vilciens. Skenēto attēlu analīzes rezultātā muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētas preces esību vairākos vagonos. Noņemot nodrošinājumus un atverot hopervagonu lūkas, muitas un VRS amatpersonas konstatēja, ka zem granulām paslēpti 36 iepakojumi ar cigaretēm. Kontroles rezultātā izņemtas 338 360 cigaretes "NZ Gold" un "Queen Superslims" (16 918 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.  

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir aptuveni 126 tūkstoši eiro.  

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI