DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: augstu vērtējam Itālijas ieguldījumu Baltijas valstu reģiona drošības stiprināšanā 

No 14. līdz 15. maijam Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē Romā tikās ar Itālijas Republikas prezidentu Serdžo Matarellu (Sergio Mattarella), Itālijas Republikas Senāta priekšsēdētāju Ignacio La Russu (Ignazio La Russa) un Deputātu kameras priekšsēdētāju Lorenco Fontanu (Lorenzo Fontana). Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja divpusējās attiecības, reģionālo drošību un atbalstu Ukrainai, kā arī aktuālos Eiropas Savienības (ES) darba kārtības jautājumus.  

Tiekoties ar Itālijas Republikas prezidentu, Valsts prezidents pauda gandarījumu par lieliskajām Latvijas un Itālijas divpusējām attiecībām un Itālijas ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā. “Man ir patiess prieks par Latvijas un Itālijas ciešajām politiskajām, ekonomiskajām un īpaši kultūras saitēm. Tāpat augstu vērtēju Itālijas ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, piedaloties NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā un NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanā,” norādīja E. Rinkēvičs.  Valsts prezidents arī uzsvēra Latvijas interesi padziļināt ekonomisko sadarbību ar Itāliju, sevišķi īstenojot inovāciju, enerģētikas un transporta infrastruktūras projektus. 

Valsts prezidents un Itālijas amatpersonas pauda vienotu atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju. Valsts prezidents pateicās par nelokāmo atbalstu Ukrainai, īpaši kā G7 prezidējošajai valstij. Puses bija vienisprātis, ka jāturpina sniegt atbalstu Ukrainai tās cīņā pret agresoru. Valsts prezidents arī uzsvēra nepieciešamību ES pēc iespējas ātrāk jau šogad uzsākt iestāšanās sarunas ar Ukrainu un Moldovu. 

Valsts prezidents oficiālās vizītes laikā tikās ar Itālijas uzņēmējiem un augstskolu pārstāvjiem, lai veicinātu savstarpējo sadarbību investīciju piesaistē un pētniecībā, kā arī tikās ar Itālijā dzīvojošajiem tautiešiem. 

Vizītes laikā Valsts prezidents E. Rinkēvičs sniedza intervijas vairākiem Itālijas lielākajiem medijiem kā Corriere della Sera un RAI 24. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI