DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Aicina piedalīties aptaujā, lai identificētu Rīgas apkaimju perspektīvos centrus 

Rīgas pašvaldībā vēl ir 15 apkaimes ārpus Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas, kurām nav noteikts apkaimes centrs. Līdz šā gada 28. maijam Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departaments aicina rīdziniekus izteikt viedokli par teritoriju vai vietu, kas varētu būt šo apkaimju perspektīvais centrs. 

Apkaimju centri ir vietas Rīgas apkaimēs, kas pilda vietējā līmeņa pakalpojumu, sociālās un rekreatīvās funkcijas. Tie reprezentē apkaimes identitāti, stiprina iedzīvotāju piederības sajūtu dzīvesvietai, nodrošina iespēju pulcēties, atpūsties un saņemt pakalpojumus. Šobrīd Rīgā jau ir noteikti 33 apkaimju centri 35 apkaimēm.  

Apkaimju centrs šobrīd nav identificēts Beberbeķos, Brekšos, Bukultos, Dārzciemā, Dreiliņos, Kleistos, Kundziņsalā, Mūkupurvā, Rumbulā, Salās, Spilvē, Sužos, Škirotavā, Trīsciemā un Voleros. 

Aptaujas mērķauditorija ir šajās apkaimēs dzīvojošie, strādājošie vai tie iedzīvotāji, kuri tās apmeklē, saņemot kādu pakalpojumu, pavadot brīvo laiku, apciemojot radus vai draugus utml. 

Aizpildot aptauju, iedzīvotājiem ir iespēja aprakstīt konkrētai apkaimei raksturīgās tradīcijas un pasākumus, kā arī norādīt konkrētu vietu, kuru viņi uzskata par šīs apkaimes perspektīvo centru. Aptaujas datus Pilsētas attīstības departaments izmantos, lai noteiktu apkaimju centriem piemērotākās vietas šajās apkaimēs.   

Aptaujas anketa pieejama portāla georiga.lv sadaļā “Iesaisties”: https://georiga.eu/iesaisties/iedzivotaju-aptauja-apkaimju-perspektivo-centru-identificesanai/ 

Aptaujā sniegtās atbildes būs anonīmas un tiks analizētas vispārīgā veidā. Aptaujas aizpildīšana aizņem vidēji 10 līdz 15 minūtes. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI