DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Ar mērķi stiprināt iestādes darbību un celt pakalpojumu kvalitāti veiktas izmaiņas VVD struktūrā 

Turpinot pilnveidot Valsts vides dienesta (VVD) iekšējo pārvaldību un optimizēt atbildības jomu sadalījumu, apstiprinātas izmaiņas VVD struktūrā. Struktūras izmaiņu mērķis ir nodrošināt efektīvāku darba organizāciju kontroles, administratīvās vadības un juridiskā nodrošinājuma jomās, kā arī paaugstināt VVD sniegto pakalpojumu kvalitāti. 

“VVD ir svarīgi pilnveidot iekšējos procesus un to pārvaldību, lai iespējami efektīvi sasniegtu izvirzītās stratēģiskās prioritātes. Vienota un vieda pieeja kontroles jomā ir būtiska VVD darbības stiprināšanā. Stājoties VVD ģenerāldirektora amatā, paudu, ka esmu detalizēti iepazinies ar procesiem, kas veiksmīgi darbojas jau šobrīd, kā arī ar tiem, kam tuvākajā nākotnē nepieciešami uzlabojumi. Struktūras pārmaiņu ieviešana apliecina to, ka mēs kā dienests esam atvērti pārmaiņām un VVD arī nākotnē turpinās virzīties uz nepārtrauktu organizācijas attīstību, kas balstās uz profesionalitāti un uz rezultātu orientētiem darbiniekiem,” informē Valsts vides dienesta ģenerāldirektors Andris Ķēniņš. 

Struktūras izmaiņas paredz paplašinātas VVD ģenerāldirektora vietnieka pārraudzībā esošās jomas. Papildus iepriekš ģenerāldirektora vietnieka pārraudzība esošajām struktūrvienībām, šobrīd iekļautas VVD reģionālās vides pārvaldes. Konkrētās izmaiņas stiprinās vienotu pieeju piesārņojuma, dabas resursu lietošanas un atkritumu apsaimniekošanas kontroles jomās, kā arī nodrošinās metodiskās vadības pasākumu efektīvāku ieviešanu praksē. Savukārt, ar mērķi koncentrēt atbalsta struktūrvienību pārvaldību un uzlabot iestādes kopējā budžeta un projektu ieviešanas vadību izveidots Administratīvā vadītāja amats. 

Izmaiņas veiktas arī Juridiskajā departamentā, ko turpmāk veidos Juridiskā daļa un Administratīvo pārkāpumu izskatīšanas daļa. Tādējādi ne tikai stiprinot juridisko kapacitāti un sniedzot juridisko atbalstu, bet arī pilnveidojot un ieviešot vienotu administratīvo sodu politiku visās VVD darbības jomās. 

Ar struktūrshēmu iespējams iepazīties VVD mājas lapā: Struktūra | Valsts vides dienests (vvd.gov.lv). 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI