DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

No 4. maija var pieteikties balsošanai Eiropas Parlamenta vēlēšanās

FOTO: Ieva Leiniša/ LETA

No 4. maija līdz 31. maijam vēlētāji, kuri 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs, varēs pieteikties balsošanai pa pastu no ārvalstīm, izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (turpmāk – Pārvaldes) e-pakalpojumu “Vēlētāja datu pārvaldība”.

E-pakalpojums pieejams Pārvaldes tīmekļa vietnē un valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.gov.lv.

Vēlētājam, kurš būs pieteicies balsot pa pastu no ārvalstīm, e-pakalpojumā būs iespēja lejupielādēt balsošanas materiālus un izvēlēties vēlēšanu zīmi, kas atbilst tam kandidātu sarakstam, par kuru viņš vēlas balsot.

Izvēlētā vēlēšanu zīme vēlētājam būs jāizdrukā un jāieliek paša izraudzītā vēlēšanu aploksnē. Šī aploksne jānosūta Centrālajai vēlēšanu komisijai Smilšu ielā 4, Rīgā, LV-1050 ar tādu aprēķinu, lai tas tiktu saņemts balsošanas iecirknī līdz 9.jūnija plkst.6:00 pēc Latvijas laika zonas.

Papildu informācija par balsošanas iespējām Latvijas pilsoņiem ārvalstīs. pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļa vietnē https://www.cvk.lv/lv/balsosanas-iespejas-latvijas-pilsoniem-arvalstis.

Lai arī pieteikties balsošanai pa pastu varēs sākot ar 4.maiju, jau tagad e-pakalpojumā ir iespējams pārliecināties, ka persona reģistrēta kā vēlētājs dalībai Eiropas Parlamenta vēlēšanās. E-pakalpojums pieejams tikai autentificētiem lietotājiem.

Par elektronisko tiešsaistes vēlētāju reģistru

Pārvalde sadarbībā ar AS “RIX Technologies” pilnveidojusi tās īpašumā esošo un 2021. gada pašvaldību vēlēšanās jau izmantoto elektronisko tiešsaistes vēlētāju reģistru, un tas ir gatavs darbam – Eiropas Parlamenta vēlēšanu nodrošināšanai šī gada 8. jūnijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI