DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Velo un kājāmgājēju cikls “Ziemeļu stiga” aicina piedzīvojumā arī šogad! 

Pirms gada devāmies virzienā no Valmieras uz ziemeļiem gar Gauju, cauri Sedas purvam, gar krāšņo Burtnieka ezeru, cauri Oleriem uz saldējuma galvaspilsētu Rūjienu, pa šaursliežu dzelzceļu uz Naukšēniem, garām Piksāru baznīcai uz Unguriņu robežpunktu, pieveicot aptuveni 160 km garo “Ziemeļu stigu”. Pienācis laiks atkal meklēt pārgājienu zābakus, uzpucēt velosipēdu un mesties piedzīvojumos, jo velo un kājāmgājēju cikls “Ziemeļu stiga” priecēs arī šogad! Ar četriem posmiem no Unguriņiem cauri Lodei uz Araksti, pa dzelzceļa uzbērumu uz Ipiķiem, pa meža stigām un purva taciņām ar velosipēdu, ieriņķojot Ramatā, visbeidzot pa krāšņo un ainavisko Dauģēnu taku nonāksim Mazsalacā.  

Ieplāno!  

Pirmais posms 28. aprīlī vedīs no Unguriņiem uz Araksti un būs veicams ar kājām 15 km garumā. Otrais posms 26. maijā vedīs no Arakstes uz Ipiķiem un būs veicams ar kājām 16 km garumā. Trešais posms 29. jūnijā no Ipiķiem uz Ramatu būs veicams ar velosipēdu 32 km garumā. Noslēdzošais posms 24. augustā no Ramatas gar Salacu uz Mazsalacu būs veicams 15 km garumā ar kājām. Visi maršruti būs lineāri. Plānots, ka katra posma sākumā dalībnieki ar saviem transportlīdzekļiem dosies uz attiecīgā posma noslēguma punktu, tad kopā ar organizētu autobusu dosies uz maršruta sākuma punktu. Tādejādi, izejot vai izbraucot visu posmu, katra dalībnieka transportlīdzeklis sagaidīs to posma noslēguma punktā un mājās nokļūšana nesagādās liekus uztraukumus. Par katru posmu plašāka informācija sekos tīmekļvietnē visit.valmiera.lv.  

Piesakies 

Vai esi gatavs piedzīvot, sajust un izgaršot? Jau šobrīd ir atvērta pieteikšanās uz pirmo posmu no Unguriņiem uz Araksti ar kājām, kas norisināsies 28. aprīlī. Tas būs vidējas grūtības pakāpes pārgājiens un vedīs gan pa taciņām un lielākiem ceļiem, gan arī dažubrīd taku vajadzēs meklēt, jo būs jāpievar meža posmi. Lai pārgājiens būtu pozitīvu piedzīvojumu piepildīts, aicinām pirms tam izvērtēt savu fizisko sagatavotību. Pārgājienā neiztikt bez pieturvietām un stāstiem – par tiem parūpēsies pārgājiena vadītājs, pastaigu dabā un laivu braucienu entuziasts Toms Treimanis. Pa ceļam satiksim vietējos Laņģezera attīstītājus, redzēsim Lodes ciemu, Arakstes muižas atdzimšanu, un, protams, pārgājienā neiztikt bez  zupas, ar kuru mielosimies noslēgumā. Pārgājienu izkrāsos un pavasarīgas notis ienesīs Kokmuižas bezalkoholiskie dzērieni.  

Dalībnieki aicināti ar saviem transportlīdzekļiem ierasties noslēguma punktā Arakstē, lai ar organizētu autobusu kopīgi dotos uz maršruta sākuma punktu Unguriņos. Katrs dalībnieks, kurš būs reģistrējies, saņems pārgājiena tehnisko aprakstu, lai varētu tam sagatavoties un būtu informēts.  

Pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību aicinām pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu tic@valmierasnovads.lv vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1). Pārgājiena dalības maksa ir 10 EUR. Informējam, ka pasākumu laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotoattēli un video var tikt izmantoti, lai atspoguļotu pārgājiena un velo ciklu norisi un popularizētu Valmieras novadu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI