DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

NVA piedāvā atbalstu ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanai

Esat zaudējis darbu, bet profesija apgūta darba vidē? Piesakieties NVA atbalstam profesionālās kompetences novērtēšanai un profesionālo kvalifikāciju apliecinoša dokumenta saņemšanai!

Ja savas profesionālās darbības laikā esat ieguvis praktisku pieredzi kādā profesijā, kuru neesat oficiāli apguvis izglītības iestādē, Jums ir iespējams veikt profesionālās kompetences novērtēšanu un iegūt zināšanas apliecinošu dokumentu par darba vidē apgūto specialitāti!

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda (AF) projekta “Prasmju pilnveide pieaugušajiem” ietvaros bezdarbnieka statusā reģistrētajiem klientiem piedāvā iespēju saņemt finansiālu atbalstu ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanai. Zināšanu pārbaudi un atbilstību attiecīgās profesijas standartiem veic akreditētas izglītības iestādes vai akreditēti eksaminācijas centri. Ja pēc profesionālās kompetences novērtēšanas ir saņemts profesionālo kvalifikāciju apliecinošs dokuments, NVA klientam atlīdzina profesionālās kvalifikācijas eksāmena izdevumus.

Kas klientam ir jādara, lai saņemtu profesionālās kvalifikācijas eksāmena izdevumu kompensāciju?

  1. solis - Jāreģistrējas NVA un jāiegūst bezdarbnieka statuss.
  2. solis- Jāpiesakās akreditētajā izglītības iestādē kvalifikācijas eksāmena kārtošanai.
  3. solis- Jāveic maksājums par kvalifikācijas eksāmena kārtošanu.
  4. solis - Jānokārto kvalifikācijas eksāmens.
  5. solis - Pēc kvalifikāciju apliecinoša dokumenta saņemšanas jāiesniedz NVA iesniegums par profesionālās kvalifikācijas eksāmena izdevumu atlīdzināšanu, kā arī jāpievieno profesionālo kvalifikāciju un maksājumu apliecinošu dokumentu kopijas. Iesniegumu var iesniegt savā NVA filiālē klātienē vai nosūtīt pa pastu, savukārt ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu var nosūtīt uz filiāles oficiālo e-pastu vai uz NVA oficiālo E-adresi.

NVA atbalstam var pieteikties tie klienti, kuri ir reģistrējušies NVA bezdarbnieka statusā. Izdevumus par profesionālās kompetences novērtēšanu NVA atlīdzinās mēneša laikā.

"Atbalsts darba vidē apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanai ir lieliska iespēja sava amata lietpratējiem saņemt kvalifikāciju apliecinošu dokumentu, nodrošinot sev stabilu vietu darba tirgū veiksmīgai karjeras turpināšanai un profesionālajai izaugsmei nākotnē. Mums ir ļoti svarīgi veicināt darba meklētāja individuālo konkurētspēju darba tirgū, sniedzot praktiskus un efektīvus risinājumus viņa profesionālās attīstības jomā,” uzsver NVA Nodarbinātības pasākumu departamenta direktors Pāvels Beļisovs.

Plašāku informāciju par Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda (AF) projekta “Prasmju pilnveide pieaugušajiem” atbalstu ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanai var iegūt tuvākajā NVA filiālē vai NVA tīmekļvietnes sadaļā ”Mācību pasākumi”: https://www.nva.gov.lv/lv/atbalsts-profesionalas-kompetences-novertesanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI