DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Ministru prezidente: Liepāja ir nostājusies uz attīstības ceļa

Liepāja ir nostājusies uz stabila attīstības ceļa, ko nepieciešams turpināt, atbalstot investoru projektus, mazinot birokrātiskās prasības, nostiprinot konkurētspējīgu izglītību un atbalstot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) plānus attīstīt militāro ostu Liepājas Karostā. Tā uzsver Ministru prezidente Evika Siliņa, kura piektdien, 5. aprīlī, reģionālajā vizītē apmeklēja Liepāju.

Vizītes laikā Ministru prezidente tikās ar Liepājas mēru Gunāru Ansiņu un pašvaldības vadību, apmeklēja vairākus Liepājas uzņēmumus, piedalījās diskusijā ar Liepājas vadošo kompāniju pārstāvjiem, apmeklēja Liepājas ostu, tikās ar “RTU Liepāja” vadību un studentiem, kā arī apmeklēja NBS Jūras spēku štāba un apgādes kuģi A-53 “Virsaitis” un tikās ar NBS štāba un Jūras spēku amatpersonām.

“Liepājā ir vienlaikus kultūras un tūrisma, kā arī ražošanas centrs. Pilsēta gatavojas kļūšanai par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027. gadā, un tajā pēdējo gadu laikā ļoti strauji radušies jauni ražojošie uzņēmumi. Svarīgi, lai pilsētā turpinātu attīstīties infrastruktūra, kur liela loma ir pareizai Eiropas Savienības fondu un citu finanšu avotu ieguldījumiem, kā arī mazinātām birokrātiskajām prasībām. Tikpat būtiski, lai šeit būtu prasmes un zināšanas, kas nepieciešamas pilsētā strādājošajiem uzņēmumiem. Tāpēc apsveicami, ka Liepājas Universitāte tikko pievienojās Rīgas Tehniskajai universitātei, lai nostiprinātu specializāciju inženierzinātnēs un tehnoloģijās pilsētas un reģiona industrijas attīstības vajadzībām,” uzsver E. Siliņa.

Savukārt tiekoties ar NBS štāba un Jūras spēku amatpersonām, E. Siliņa pārrunāja Liepājas Jūras spēku un militārās ostas attīstību. “Tikko pieņemtais lēmums par 160 miljonu eiro NATO finansējumu Liepājas Karostas militārās ostas attīstībai nostiprinās mūsu valsts aizsardzības spējas un būs arī būtisks pienesums Liepājas ekonomikai,” uzsver Ministru prezidente.

Ministru prezidente apmeklēja uzņēmumu “AE Partner”, kas specializējas augstas kvalitātes automatizācijas sistēmu un elektrovadības paneļu ražošanā; SIA “Eipu” jaunuzbūvēto dzeramā ūdens eksporta terminālu; militāro skūteru “Mosphera” ražotāju SIA “Global Wolf Motors”. Tāpat notika diskusija par Liepājas uzņēmēju galvenajiem izaicinājumiem un attīstības plāniem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI