DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

NVA rīko ikgadējo sezonas darbu devēju un sezonas darbu meklētāju satikšanās akciju “Sezonas darbi 2024”

Lai veicinātu sezonas darbu devēju un sezonas darbu meklētāju satikšanos, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aprīlī uzsāk ikgadējo akciju “Sezonas darbi 2024”, kas šogad norisināsies sadarbībā ar vairāku Latvijas pilsētu pašvaldībām, rīkojot sezonas darbu devēju klātienes tikšanos ar sezonas darbu meklētājiem.

"Katru gadu pavasarī būtiski pieaug darba devēju pieprasījums pēc sezonas darbu veicējiem, sezonas darba iespējas tiek piedāvātas lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, būvniecībā un ceļu būvē, tūrismā un viesmīlībā, kā arī citās darbības jomās. Sezonas darbiem veltītu akciju šogad rīkosim jau piekto gadu pēc kārtas, lai darba devējiem sniegtu atbalstu sezonas darbinieku piesaistē, bet sezonas darbu meklētājiem palīdzētu atrast piemērotas sezonas darba iespējas. Šogad akcija katrā pilsētā plānota kā vienas dienas pasākums, kas ilgs apmēram četras stundas, un tā laikā darba meklētāji klātienē varēs satikt visdažādako nozaru darba devējus un vienoties par piemērota sezonas darba veikšanu. Tā ir lieliska iespēja darba devējiem uzrunāt potenciālos darbiniekus, sniegt informāciju par savu uzņēmumu vai saimniecību, informēt darba meklētājus par sezonas vakancēm, darba apstākļiem, nosacījumiem un darba specifiku, kā arī atbildēt uz pretendentu jautājumiem," par šī gada akciju stāsta NVA Darba devēju atbalsta nodaļas vecākais eksperts Ronalds Kraže.

Pirmais sezonas darbu akcijas pasākums norisināsies 10. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 13.00 Preiļu Kultūras namā (Raiņa bulvārī 28, Preiļos). 11. aprīlī no plkst 11.00 līdz 13.00 tiks rīkoti divi pasākumi – Jelgavas valstspilsētas pašvaldības profesionālās tālākizglītības iestādē "Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs" (Svētes ielā 33, Jelgavā) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības Kuldīgā telpās (Kalpaka ielā 4, Kuldīgā). 17. aprīlī akcijas “Sezonas darbi 2024” pasākums norisināsies Cēsīs, 24. aprīlī – Daugavpilī, Rīgā un Siguldā, 26. aprīlī – Rēzeknē. Paredzēts, ka akcijas “Sezonas darbi 2024” pasākumi notiks arī citās pilsētās, kurās būs darba devēju pieprasījums pēc šādiem tikšanās pasākumiem ar sezonas darbu meklētājiem. Aicinām darba meklētājus sekot informācijai NVA tīmekļvietnes sadaļā “Sezonas darbu akcija 2024”, kurā publicētas un regulāri tiks aktualizētas visas ar akcijas norisi saistītās aktuālās ziņas – pasākumu norises vietas, datumi, laiki, darba devēju piedāvātās sezonas vakances u.c.

Aicinām darba devējus piedalīties NVA akcijā un sezonas darbu piedāvājumus reģistrēt NVA CV un vakanču portālā, papildu pazīmju joslā norādot “Sezonas darbs”. Lai pieteiktos dalībai sezonas darbu akcijā, darba devējam ir jāsazinās ar to NVA filiāli, kuras apkalpošanas teritorijā atrodas darba vietas. Par sezonas darbu akciju atbildīgo NVA filiāļu darbinieku kontaktinformācija atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Sezonas darbu akcija 2024”.

Atgādinām, ka NVA bezdarbnieka statusā reģistrētais klients, strādājot sezonas darbus, bezdarbnieka statusu var saglabāt, ja ir nodarbināts uz noteiktu laiku, kas divreiz gada periodā nepārsniedz kopumā 120 dienas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI