DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu žoga būvniecībā nelegālās imigrācijas atturēšanai 

Nacionālie bruņotie spēki uzsāk atbalsta sniegšanu VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) un Valsts robežsardzei žoga izbūvē atsevišķos Latvijas–Krievijas sauszemes robežas posmos, lai atturētu nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot valsts robežu. 

“Nelegālā migrācija ir viena no hibrīdkara sastāvdaļām, ko pret Latviju izvērš Krievija un Baltkrievija. Mūsu valsts austrumu robežas aizsardzība ir kopīgs uzdevums, tādēļ aizsardzības resors jau atbalsta robežsardzi gan ar patrulēšanu gar Latvijas austrumu robežu, gan tagad ar žoga izbūvi. Lai stiprinātu robežas aizsardzību un sūtītu būtisku atturēšanas signālu mūsu austrumu kaimiņiem, martā sākām militārās pretmobilitātes plāna īstenošanu,” komentē aizsardzības ministrs Andris Sprūds.   

Līdz šī gada rudenim ar Nacionālo bruņoto spēku palīdzību tiks izbūvēts žogs aptuveni 20 kilometru garumā. Plānots, ka žoga izbūvē piedalīsies aptuveni 80 karavīri un zemessargi.  

“”Valsts nekustamie īpašumi” atbildīgi uztver valdības deleģēto uzdevumu: vadīt Latvijas–Krievijas trūkstošā robežžoga un infrastruktūras izbūvi, kas stiprinās valsts austrumu robežas drošību. Esam izvirzījuši šo projektu kā mūsu augstāko prioritāti. Lai panāktu iespējami ātrākus izbūves termiņus, vienlaikus sadarbojamies gan ar vairākiem būvuzņēmējiem, gan Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kas ir īpašs gadījums “Valsts nekustamo īpašumu” darbībā. No 16 noslēgtajiem līgumiem 14 paredz darbu izpildi līdz šā gada beigām, taču īpaši sarežģītajos posmos izbūve aptuveni 28 kilometru garumā turpināsies arī 2025. gadā. Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, purvainajās zonās uz robežas tiks izmantots inovatīvs pontonu risinājums, kas kalpos vismaz 50 gadus,” norāda “Valsts nekustamo īpašumu” valdes locekle Jeļena Gavrilova. 

Jau ziņots, ka šī gada martā tika noslēgta starpresoru vienošanās starp “Valsts nekustamajiem īpašumiem” un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par žoga izbūvi atsevišķos Latvijas-Krievijas sauszemes robežas posmos. 

Noslēgtās vienošanās ietvaros “Valsts nekustamie īpašumi” darbojas kā ģenerāluzņēmējs, nodrošinot būvdarbu vadību, būvuzraudzību, nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu un atbildot par būvniecības procesa norisi. 

Vienlaikus kopš 2021. gada jūlija Nacionālie bruņotie spēki sniedz dažāda veida atbalstu Valsts robežsardzei, lai nodrošinātu Latvijas austrumu robežas nostiprināšanas pasākumus un atturētu nelegālo migrāciju. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI