DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. martā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Tukuma novadā pie Zemītes sāk ceļu un tilta būvdarbus   

Tukuma novadā pie Zemītes sākas būvdarbi uz reģionālā autoceļa Tukums–Kuldīga (P121) (26,60.–27,45. km). Posmā pārbūvēs tiltu pār Vēdzeles upi, brauktuvi no tilta līdz krustojumam ar reģionālo autoceļu Kandava–Saldus (P109) un pašu krustojumu.  

Vienlaikus sākti darbi arī uz autoceļa Kandava–Saldus (P109), kur 14,5 km posmā no autoceļu  P109 / P121 krustojuma līdz Saldus novada robežai pārbūvēs ceļa konstruktīvās kārtas un visā posmā ieklās asfaltbetona segumu. 

Abos posmos jau pašlaik atļautais braukšanas ātrums samazināts līdz 50 km/h, bet, pieaugot būvdarbu apjomam, ieviesīs pagaidu luksoforu posmus un autovadītājiem maršrutā Rīga–Kuldīga (P121) un Kandava–Saldus (P109) līdz vēlam rudenim būs jāplāno ilgāks laiks ceļā.  

1960. gadā celto tiltu pār Vēdzeles upi nojauks un tā vietā uzbūvēs jaunu dzelzsbetona tiltu. No 2. aprīļa tilts satiksmei būs slēgts, posmu būs iespējams apbraukt, izmantojot autoceļus V1478 un P109.  

800 m garajā autoceļa P121 posmā starp tiltu un P109 / P121 krustojumu pārbūvēs ceļa konstruktīvās kārtas un ieklās divas kārtas asfaltbetona, bet krustojumā paredzēti satiksmes drošības uzlabojumi, tai skaitā ietve ar apgaismojumu. 

Autoceļa P121 un Vēdzeles tilta būvdarbus īsteno PA Būvinženieris V3 par līgumcenu 1 795 311,81 eiro (ar PVN). Projekta autors ir SIA Projekts EAE, būvuzraudzību nodrošina PA BPU&IngWay. Būvdarbus plānots pabeigt līdz šā gada novembrim. 

Autoceļa P121 posmā darbi notiek atbilstoši valsts tiltu sakārtošanu programmai, būvdarbi tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem 

Autoceļa Kandava–Saldus (P109) 14,5 posmā pilnībā pārbūvēs ceļa segu, izbūvējot salizturīgās kārtas, nesaistītu minerālmateriālu pamata kārtu un divas kārtas asfaltbetona. Sakārtos ūdens atvadi – noņems apaugumu, tīrīs un raks grāvjus, tīrīs un atjaunos caurtekas. Ceļa nodalījuma joslā izzāģēs ceļa konstrukcijām traucējošos un satiksmei bīstamos kokus un krūmus. Bērzu aleja posma sākumā, netālu no autoceļa P121, tiks saglabāta. Tāpat atjaunos satiksmes aprīkojumu, pārbūvēs autobusu pieturas un veiks citus nepieciešamos darbus. 

Uz autoceļa P109 būvdarbus veic SIA Ceļu būvniecības sabiedrība “IGATE” par līgumcenu 7 572 746,73 eiro (ar PVN), projekta autors AS Ceļuprojekts, būvuzraudzību veic SIA Būvju profesionālā uzraudzība 

Minētais reģionālā autoceļa Kandava–Saldus (P109) posms ir iekļauts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros izstrādātajā ceļu remontdarbu programmā, un būvdarbi tiek finansēti no ES Atveseļošanas fonda līdzekļiem. 

Būvdarbi ilgs līdz šī gada būvdarbu sezonas beigām. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI