DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Faktiskā bezdarba līmenis februārī bija 7,2%, reģistrētā – 5,8% 

2024. gada februārī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 7,2 %, un kopš janvāra tas ir palielinājies par 0,1 procentpunktu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķins. Salīdzinot ar 2023. gada februāri, bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,8procentpunktiem.  

Sieviešu bezdarba līmenis februārī saglabājās nemainīgs – 6,3 %, taču vīriešu pieauga par 0,2 procentpunktiem līdz 8,2 %.  

Skatīt OSP datubāzē: NBB150m. 

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,8 %, un kopš janvāra tas ir palielinājies par 0,1 procentpunktu. Salīdzinot ar 2023. gada februāri, reģistrētā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,5 procentpunktiem. 

Skatīt OSP datubāzē: NBB150m.  

2024. gada februārī Latvijā bija 67,7 tūkstoši bezdarbnieku (29,6 tūkstoši sieviešu un 38,1 tūkstotis vīriešu), tas ir par 0,7 tūkstošiem vairāk nekā janvārī un par 8,0 tūkstošiem vairāk nekā 2023. gada februārī. Mēneša laikā vīriešu bezdarbnieku skaits palielinājās par 0,6 tūkstošiem, savukārt sieviešu saglabājās nemainīgs. 

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenis tiek aprēķināts netieši, izmantojot CSP darbaspēka apsekojuma ceturkšņu novērtējumus un NVA mēnešu datus par reģistrētajiem bezdarbniekiem. 

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļa vietne 
CSP veikto mēneša novērtējumu metodoloģija pieejama oficiālās statistikas portāla aprakstošo metadatu sadaļā Nodarbinātība un bezdarbs 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI