DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par jauna vīrieša slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos Pārdaugavā

Šā  gada 19. janvārī Valsts policija nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par 2023. gadā, Rīgā, Akmens ielā personu grupā izdarītu jauna vīrieša slepkavību. Par šo noziegumu tika aizturētas divas personas, kurām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

2023. gada 15. februārī Valsts policija saņēma informāciju no Neatliekamā medicīniskā dienesta par Rīgā, Akmens ielā, uz ielas atrastu cilvēka līķi ar miesas bojājumiem.

Ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Uz aizdomu pamata par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, policijas darbinieki pagājušā gada 22. februārī aizturēja 1997. gadā dzimušu vīrieti, bet 14. martā tika aizturēts 2002. gadā dzimis vīrietis. Abas personas pirmstiesas izmeklēšanas laikā atzītas par aizdomās turētām personām. Personas savā starpā nav bijušas pazīstamas. Tiesa abām personām piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu. 

Šā gada 19. janvārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas kriminālprocesu nodeva Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 117. panta 10. punkta (par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa). Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI