DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. janvārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Starptautiskajā muitas dienā akcentē sadarbības nozīmi kopīgu mērķu sasniegšanā 

Publicitātes attēls

26. janvārī visās valstīs, kas pievienojušās Pasaules Muitas organizācijai (PMO), tiek atzīmēta Starptautiskā muitas diena. Latvija ir PMO dalībvalsts vairāk nekā trīsdesmit gadu – no 1992. gada. Sagaidot Starptautisko muitas dienu, PMO ik reizi akcentē kādu no būtiskiem muitas darbības virzieniem, un šī gada tēma ir “Mērķtiecīga esošo un jaunu muitas sadarbības partneru iesaiste”.  

PMO aicina dalībvalstu muitas dienestus stiprināt attiecības ar līdzšinējiem sadarbības partneriem virzībā uz kopīgiem mērķiem, kā arī vienlaikus aktīvi meklēt un veidot jaunas sadarbības ar institūcijām, nevalstiskajām organizācijām, akadēmiskajām iestādēm, kas var sniegt citu skatījumu un inovatīvus risinājumus esošajiem izaicinājumiem. 

2023. gadā muita nepārtraukti un intensīvi sadarbojās gan ar citām iestādēm Latvijā, gan ar pārējo Eiropas Savienības dalībvalstu muitas dienestiem un citām institūcijām sankciju režīma piemērošanas un citos jautājumos. Šī sadarbība noteikti tiks turpināta, lai maksimāli efektīvi piemērotu sankcijas.   

Tā kā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldei ir deleģēta jauna funkcija – oglekļa ievedkorekcijas mehānisma ieviešana – šogad tiks veidotas jaunas sadarbības ar vides un klimata pārmaiņu jautājumu risināšanā pieredzējušām institūcijām, lai kopā panāktu oglekļa emisiju būtisku samazināšanu ilgtermiņā.    

Novērtējot sekmīgo līdzšinējo sadarbību un nozīmīgo ieguldījumu kopīgu pasākumu īstenošanā, ar PMO Goda rakstu šogad tiek apbalvoti divpadsmit sadarbības partneri. Apbalvojumu saņems Ārlietu ministrijas, Finanšu ministrijas, Satiksmes ministrijas, Eiropas Prokuratūras, Valsts robežsardzes, Pārtikas un veterinārā dienesta, Finanšu izlūkošanas dienesta, Valsts tiesu ekspertīžu biroja, Patentu valdes pārstāvji, kā arī uzņēmumu “Helmes Latvia” un “DPD Latvija” pārstāvji.  

Ar PMO Goda rakstu tiks apbalvotas arī astoņas VID Muitas pārvaldes un Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, kuras snieguši būtisku ieguldījumu sadarbības veidošanā un stiprināšanā ar partneriem Latvijā un citās valstīs, veicinot starptautisko tirdzniecību un muitas pakalpojumu pilnveidi un vienlaikus nodrošinot atbilstoša līmeņa kontroles pasākumus.  

Pasaules Muitas organizācija, kuras sākotnējais nosaukums bija Muitas sadarbības padome, tika nodibināta 1953.gada 26.janvārī. Pašlaik PMO ir 185 dalībvalstis, un tā ir vienīgā vadības līmeņa vispasaules organizācija, kuras kompetencē ir muitas jautājumi.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI