DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. janvārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

KNAB aicina piedalīties vebinārā par aizliegumu izmantot administratīvos resursus priekšvēlēšanu aģitācijai

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus 26. janvārī no plkst. 11.00 līdz 12.30 piedalīties vebinārā par aizliegumu izmantot administratīvos resursus priekšvēlēšanu aģitācijai pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

KNAB atgādina, ka politiskajām organizācijām, tostarp deputātu kandidātiem, aizliegts priekšvēlēšanu aģitācijai izmantot valsts un pašvaldību institūciju administratīvos resursus. Aizlieguma mērķis ir novērst nevienlīdzīgu konkurenci starp deputātu kandidātiem, kas ieņem amatus valsts un pašvaldību institūcijās, un citiem deputātu kandidātiem, kā arī nepieļaut kādas politiskās organizācijas reklamēšanu par valsts budžeta līdzekļiem, kas piešķirti institūcijas darbības nodrošināšanai.

Administratīvie resursi ir valsts un pašvaldību institūciju finanšu līdzekļi, kustamā un nekustamā manta, sniegtie pakalpojumi, kā arī institūciju īstenotās sabiedrības informēšanas aktivitātes. Lai mazinātu administratīvo resursu izmantošanas riskus, KNAB aicina valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus 26. janvārī no plkst. 11.00 līdz 12.30 piedalīties vebinārā.

Vebinārā KNAB Politisko organizāciju pārkāpumu izmeklēšanas nodaļas pārstāvji skaidros administratīvo resursu jēdzienu, administratīvo resursu izmantošanas aizliegumu priekšvēlēšanu aģitācijai, kā arī iepazīstinās ar piemēriem, kas var norādīt uz iespējamu neatļautu administratīvo resursu izmantošanu.

Lai pieteiktos vebināram, KNAB aicina līdz 25. janvāra plkst. 15.00 reģistrēties elektroniskajā anketā, kas pieejama KNAB tīmekļvietnē: https://www.knab.gov.lv/lv/form/vebinars-administrativie-resursi. Dalība vebinārā ir bezmaksas.

KNAB atgādina, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām sāksies 10. februārī un ilgs līdz vēlēšanu dienai – 8. jūnijam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI