DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. janvārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Taksometru nozare nav pietiekami kontrolēta, ir pēdējais laiks to sakārtot

FOTO: Ieva Leiniša, LETA

“Taksometru nozare ir ļoti sadrumstalota, nesakārtota un nav pietiekami kontrolēta. Mēs arvien saskaramies ar negodprātīgiem uzņēmējiem, zemu nodokļu nomaksas disciplīnu un pakalpojumu sniedzēju nesodāmības sajūtu, tādēļ ir pēdējais laiks šo nozari sakārtot,” trešdien, 10.janvārī, pauda Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama. Komisija sēdē diskutēja par nepieciešamajiem grozījumiem Autopārvadājumu likumā.

Spriežot par taksometru darbību lidostas “Rīga” teritorijā, deputāti uzsvēra nepieciešamību izstrādāt vienotu tarifu braucienam no lidostas uz Rīgu, lai novērstu pasažieru apkrāpšanu. Tāpat parlamentārieši aicināja pārņemt starptautisko praksi taksometru pakalpojumiem lidostā un pastiprināt kontroli. Komisija aicināja kompleksi izvērtēt un ņemt vērā taksometru nozari kopumā ietekmējošus faktorus.

Atbildot uz deputātu jautājumiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) norādīja, ka uz šā gada sākumu bija reģistrējušies 6607 taksometru vadītāji. Tāpat VID pauda, ka taksometru nozarē joprojām ir liels nedeklarētas darbības īpatsvars. Piemēram, pēc VID datiem 2023.gada 10 mēnešos nozarē nodarbinātā vidējie bruto ienākumi mēnesī bija 482 eiro.  Savukārt no pagājušajā gadā veiktajiem 107 taksometru pakalpojumu kontrolpirkumiem pārkāpumi netika konstatēti tikai 22.

Komisija uzdeva Satiksmes ministrijai līdz 19.janvārim iesniegt priekšlikumus risinājumam par vienota brauciena tarifa un taksometru rindas vai speciālās licences zonas noteikumiem, kā arī taksometru kontroles pastiprināšanu lidostā "Rīga", informēja S.Ābrama. Tāpat ministrijai uzdots izvērtēt vienotas licencēšanas sistēmas ieviešanu taksometru nozarē, vienkāršot licences anulēšanas nosacījumus un pārskatīt prasības par izmešiem.

“Ir jāizvērtē un jāsniedz priekšlikumi uzlabojumiem nodokļu nomaksas jautājumos, platformu regulējumā, jārod risinājums efektīvai, stingrai kontrolei visā nozarē, licenču izsniegšanas kārtībā,” sacīja S.Ābrama. Komisijas priekšsēdētāja rosināja arī izvērtēt, cik pamatotas ir atšķirīgas prasības pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru un ar vieglo automobili.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI