DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. janvārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

2024. gada 2. janvāris uz valsts robežas un iekšienē 

Otrdien, 2. janvārī, Valsts robežsardzes amatpersonas nav konstatējušas cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas valsts robežu. 

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 27 likumpārkāpējus.  

Uz ārējām robežām konstatēti 13 robežpārkāpēji, tajā skaitā: 

  • Ieceļošana Latvijā liegta pieciem ārzemniekiem

Terehovas, Grebņevas un Lidostas “Rīga”  robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, vienam Moldovas, jo ārzemniekam nebija derīga ceļošanas dokumenta, kā arī diviem Moldovas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi. Vēl vienam Krievijas pilsonim ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ. Personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm. 

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti diviem ārzemniekiem 

Lidostas “Rīga”  robežkontroles punktā konstatēti divi Gruzijas pilsoņi, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības. 

  • Izceļošana no valsts liegta vienam Latvijas pilsonim

Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens uz Bristoli izceļojošs Latvijas pilsonis,  kura dokuments nav derīgs izceļošanai uz Lielbritāniju. Personai liegta izceļošana no valsts. 

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti četrām personām – vienam Lietuvas, vienam Latvijas, vienam Krievijas un vienam Ukrainas pilsonim. 

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 10 personām –  diviem Baltkrievijas, diviem Latvijas, diviem Igaunijas, vienam Lietuvas, vienam Kirgizstānas, vienam Tadžikistānas un vienam Portugāles pilsonim. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI