DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

VARAM veicina virzību uz iekļaujošu un ikvienam piekļūstamu digitālo vidi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā seminārā par digitālās vides piekļūstamību valsts iestāžu pārstāvji stiprināja izpratni un savstarpējo sadarbību digitālās piekļūstamības aktuālajos jautājumos.

VARAM valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols, uzrunājot semināra dalībniekus, uzsvēra: “Nodrošināt iekļaujošu digitālo vidi un pakalpojumu pieejamību ikvienam ir mūsu pārstāvēto iestāžu atbildība, par to jārūpējas gluži tāpat, kā par vides pieejamību, plānojot ēku būvniecību. Esmu gandarīts, ka šis jautājums tiek aktualizēts gan starp valsts iestādēm, gan privātajā sektorā, jo piekļūstamības aspekts sniedzas tālāk par valsts un pašvaldību pakalpojumiem. Mums kopā sadarbojoties, jādalās pieredzē un jāsmeļas jaunas idejas, kā digitālo vidi padarīt pieejamāku.’’

Semināra gaitā dalībnieki apsprieda nepieciešamos pasākumus darbinieku izpratnes un kapacitātes paaugstināšanai digitālās piekļūstamības jautājumos, metodes sadarbības un informācijas apmaiņas veicināšanai starp iestādēm un atgriezeniskās saites veidošanu ar lietotājiem.

Izstrādājot tīmekļvietnes, mobilās lietotnes, tiešsaistes pakalpojumus un citus digitālos resursus, nereti pastiprināta uzmanība tiek pievērsta tikai šo resursu vizuālajai pievilcībai, atstājot novārtā jautājumus, kas attiecas uz to piekļūstamību. Tomēr tieši piekļūstamība nosaka to, cik kvalitatīva veidosies lietotāju mijiedarbība ar digitālo saturu.

Digitālā satura piekļūstamības līmenis tiek vērtēts atbilstoši starptautiskajām vadlīnijām WCAG (Web Content Accessibillity Guidelines). To mērķis ir veicināt tādu digitālo resursu izveidi, ko bez jebkādiem ierobežojumiem varētu izmantot ikviens lietotājs. Jo uzskats, ka piekļūstamība ir saistoša tikai cilvēkiem ar dažādām veselības problēmām – redzes, dzirdes, kustību un garīgajiem traucējumiem, ir maldīgs. Digitālā satura piekļūstamību mūsdienās ierobežo arī daudzi citi faktori, piemēram, digitālā pratība un ierīču veiktspēja.

Seminārs par digitālās vides piekļūstamību tika organizēts pasākuma cikla ietvaros, kas ietver iestāžu sabiedrisko attiecību un IT speciālistu apmācības (pieteikušies turpat 1000 dalībnieku), izlases veida tīmekļvietņu un mobilo lietotņu padziļinātus izvērtējumus, kuru rezultāti tiks publiskoti šā gada nogalē, kā arī pilnveidotas VARAM vadlīnijas iestādēm savu tīmekļvietņu piekļūstamības izvērtēšanai.

VARAM sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu plāno tuvākā gada laikā uzsākt regulāras valsts iestāžu darbinieku apmācības digitālās piekļūstamības jautājumos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI