DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Ukrainas Čerņihivas apgabalam un pilsētai nodos humāno palīdzību  

Lai sniegtu atbalstu Ukrainai, Ministru kabinets š.g. 5. decembra sēdē atbalstīja humānās palīdzības nodošanu Čerņihivas pilsētai pirmsskolas izglītības iestāžu labiekārtošanai, kā arī ģeneratoru nogādi, lai nodrošinātu apgabala valsts un pašvaldību iestāžu darbības nepārtrauktību, tuvojoties ziemas sezonai.  

Atbilstoši Čerņihivas pilsētas lūgumam Ekonomikas ministrija nosūtīs 1500 bērnu gultu matračus izvelkamo bērnu gultu (atvilktņu tipa) aprīkošanai, kopumā 43 094,15 eiro vērtībā. Savukārt Čerņihivas apgabala augstākajai administrācijai tiks nodoti 32 ģeneratori, kopumā 241 579,16 eiro vērtībā. 

Karadarbības rezultātā privātais dzīvojamais fonds Čerņihivas pilsētā tika būtiski bojāts vai dažviet pat pilnībā iznīcināts. Tādēļ viens no prioritārajiem uzdevumiem ir nodrošināt mājokļus Čerņihivas pilsētas iedzīvotājiem, rekonstruēt izglītības iestādes, lai radītu piemērotu, drošu un stimulējošu izglītības vidi bērniem, kuri cietuši no kara sekām,” uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis.  

Valdība arī lēma atļaut Ekonomikas ministrijai (turpmāk – EM) samaksāt transporta izdevumus 19 592,93 eiro apmērā minēto preču nogādei uz Ukrainu. 

Sarunu procedūras rezultātā, EM slēgs līgumu par bērnu gultu matraču piegādi ar SIA “Bolderāja Serviss”, bet par dīzeļģeneratoru piegādi - ar SIA “DK UNITY”. 

Līdz šim uz Čerņihivu jau nosūtītas un samontētas astoņas SIA “CMB Housing Factory” saražotās moduļu mājas, kā arī ir nosūtīti 2000 bērnu krēsliņu un 500 izvelkamo bērnu gultu. Savukārt krava ar 88 ārtelpu rotaļlaukumu sistēmām šobrīd ir ceļā uz Čerņihivu,” norāda ekonomikas ministrs. 

Kā ziņots iepriekš, š.g. 4. jūlija sēdē MK apstiprināja EM piedāvājumu par Čerņihivas apgabala rekonstrukcijai piešķirtā 2 milj. eiro finansējuma izlietojumu, iepērkot preces un pakalpojumus, ievērojot Ukrainas amatpersonu identificētās vajadzības.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI