DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Projektā sekmēs bijušo ieslodzīto efektīvu atgriešanos darba vidē un iekļaušanos sabiedrībā 

Otrdien, 5. decembrī, valdība apstiprināja Tieslietu ministrijas sagatavotos Ministru kabineta noteikumus1, kas paredz Ieslodzījuma vietu pārvaldei (turpmāk – IeVP) īstenot projektu, turpinot attīstīt notiesāto resocializācijas procesu, lai nodrošinātu bijušo ieslodzīto efektīvu atgriešanos un iekļaušanos sabiedrībā, īpaši nodarbinātības jomā.  

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere norāda: “Ieslodzītie un bijušie ieslodzītie sastopas ar paaugstinātu nabadzības un sociālās atstumtības un ilgstošu bezdarba risku, taču tieši pieeja darba tirgum palielina iespējas veiksmīgi atkal iekļauties sabiedrībā pēc soda izciešanas. Tāpat svarīgi ir arī veicināt ģimeņu atkalapvienošanos, apzinoties būtisko ģimenes lomu resocializācijas procesā. Projekta ietvaros īstenosim virkni apjomīgu un mērķētu resocializācijas pasākumu, lai mazinātu iespēju veikt atkārtotu likuma pārkāpumu nākotnē, tā stiprinot sabiedrības un valsts drošību.”   

Īstenojot projektu, tiks veicināta sabiedrības drošības līmeņa palielināšanās, lai persona pēc soda izpildes aktīvi iekļautos darba vidē un sabiedrībā, mazinot jaunu noziedzīgu nodarījumu veikšanu un atgriešanos ieslodzījuma vietā, konsultējot un apmācot gan ieslodzītos, gan to ģimenes locekļus un atbalsta personas. Vienlaikus projekta ietvaros tiks nodrošināta  IeVP  nodarbināto un brīvprātīgo kapacitātes celšana, organizēti profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanas un profesionālās noturības veicināšanas pasākumi, piemēram, supervīzijas, koučings utt.  

Norādāms, ka projekta aktivitātes nodrošinās Resocializācijas politikas pamatnostādņu 2022.–2027. gadam īstenošanu. 

Kopējais  projekta finansējums  ir  3 371 251 euro, tai skaitā ESF+ finansējums ir  2 865 563 euro un valsts budžeta finansējums 505 688 euro apjomā. Finansējuma saņēmējs ir Ieslodzījuma vietu pārvalde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. 

Ar Ministru kabineta noteikumiem var iepazīties Vienotajā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portālā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI