DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Apbalvoti žurnāla "Jurista Vārds" 18. studentu konkursa uzvarētāji

FOTO: Publicitātes foto

Pagājušās nedēļas izskaņā noslēdzās žurnāla "Jurista Vārds" ikgadējais studentu pētniecisko darbu konkurss. 1. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā svinīgā pasākumā rīkotāji paziņoja sekciju uzvarētājus un galvenās balvas ieguvēju. Šogad konkurss notika jau 18. reizi, un žurnāla redakcija to svinēja kopā ar žurnāla 20 gadu jubileju! Pasākums pulcēja kopā dažādu paaudžu juristus.

Šogad pavisam bija iesniegti 42 darbi, no tiem — 11 maģistra darbi, 19 bakalaura darbi, 10 studiju darbi, savukārt viens darbs tika rakstīts speciāli šim konkursam.

Pētniecisko darbu konkursanti pārstāvēja piecas augstskolas: Latvijas Universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, Daugavpils Universitāti, Rīgas Juridisko augstskolu un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju. 

Darbi tika vērtēti sešās sekcijās. Augstāko novērtējumu savā sekcijā ieguva šādi autori un to darbi: 

  • Civiltiesību sekcijā — Laura Grodze ar darbu "Paliatīvā aprūpe un tās civiltiesiskais nodrošinājums";
  • Krimināltiesību sekcijā — Andris Gindra ar darbu "Resocializācija kā soda izciešanas mērķis no bērna labāko interešu aspekta";
  • Tiesību teorijas, vēstures, filozofijas un valststiesību sekcijā — Odrija Margene ar darbu "Saprātīgums kā visu lietu mērs jurisprudencē";
  • Eiropas Savienības, starptautisko tiesību un cilvēktiesību sekcijā — Sabīne Jansone ar darbu "Eiropas savienības sankciju regulējuma piemērošana Eiropas Savienības tiesu praksē";
  • Administratīvo tiesību sekcijā — Janeta Dzērve-Pavloviča ar darbu "Problemātika lietās par izmaksām no Ārstniecības riska fonda";
  • Frīdriha Georga fon Bunges Cerību balvu ieguva Roberts Kokins ar darbu "Pašvaldību autonomās funkcijas veikt darbu ar jaunatni tvērums".

Tāpat konkursā tika piešķirta Galvenā balva, kas nosaukta prof. Kalvja Torgāna vārdā. Izvērtējot visu sekciju uzvarētāju darbus, "Jurista Vārda" redakcija par šīs balvas ieguvēju izvēlējās Tiesību teorijas, vēstures, filozofijas un valststiesību sekcijas uzvarētāju Odriju Margeni. Darba vadītāja bija Dr. Iur. Elīna Grigore-Bāra.

Plašāku informāciju par šī konkursa norisi, tā uzvarētājiem un viņu darbiem varēs lasīt "Jurista Vārda" 12. decembra numurā.

"Latvijas Vēstnesis" ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma — vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv, žurnāls "Jurista Vārds" / juristavards.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI