DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. decembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Ar uzņēmējiem apspriedīs paveikto veselīgākas pārtikas ražošanā

Lai Latvijā saražotā pārtika kļūtu veselīgāka patērētājiem, pagājušajā gadā Veselības ministrija, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras parakstīja sadarbības memorandu par pārtikas produktu sastāva uzlabošanu, paredzot, pārtiku ražojošo uzņēmumu apņemšanos savos produktos samazināt pievienotā sāls, cukura un piesātināto taukskābju daudzumu.

Trešdien, 6.decembrī, plkst.10:30 – 12:00 norisināsies pasākums uzņēmumā SIA “Cido Grupa” (Rīgā, Ezera ielā 12), kurā ražotāju pārstāvji pastāstīs par īstenotajām pārmaiņām produkcijā, informējot par sastāvu un ieguvumiem patērētājiem. Kopumā jau 12 labi zināmi un populāri pārtikas produktu ražotāji* Latvijā pievienojušies sadarbības memorandam.

Memorandā ir iekļautas vairākas pārtikas produktu grupas - gaļas un zivju produkti, graudaugu produkti, piena produkti, saldumi, dzērieni, kartupeļu izstrādājumi, bērnu pārtika, produkti, kas ražoti no augļiem un dārzeņiem, saldēta gatavā pārtika. Ražotāji apņēmušies noteiktā laika posmā produktu receptēs samazināt: piesātinātās taukskābes par 5 līdz 10%, cukuru par 5 līdz 20%, bet sāls daudzumu par 5 līdz 10% atkarībā no pārtikas produktu grupas. Plašāk par memorandu lasiet šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI