DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. decembrī, 2023
Lasīšanai: 9 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Pasniegti Tieslietu ministrijas apbalvojumi brīvprātīgā darba veicējiem korekcijas dienestos

FOTO: Publicitātes foto

Piektdien, 1.decembrī,  konferences “Brīvprātīgi par drošāku sabiedrību – Drosme būt brīvam” ietvaros tika pasniegti Tieslietu ministrijas apbalvojumi "Cilvēks – Cilvēkam" biedrībai “OPEN Radošais Centrs” un Edijam Klaišim, biedrībai “Patvērums ģimenei” un Santai Krilovai, kā arī brīvprātīgajam Sergejam Kļimakovam.

Šogad apbalvojumus saņēmušie laureāti brīvprātīgi un nesavtīgi atbalsta notiesātos gan ieslodzījuma vietās, gan laikā, kad viņi ir probācijas klienti, palīdzot viņiem atgriezties sabiedrībā un tādējādi veicinot sabiedrības drošību.

Pasniedzot apbalvojumus laureātiem,  tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere norādīja: “Ieslodzījumu vietu pārvalde un Valsts probācijas dienests var lepoties ar vairāk kā 180 brīvprātīgajiem atbalstītājiem, nevalstiskajām organizācijām un sadarbības partneriem, kas velta savu brīvo laiku un sniedz atbalstu notiesātajām personām. Brīvprātīgo darba veicēju laipnība un cieņpilnā attieksme bieži vien daudzu no ieslodzīto un probācijas klientu dzīvē ir kas nebijis un nepiedzīvots. Nereti saskarsme ar brīvprātīgajiem ir pirmā reize, kad klients ir saņēmis cilvēka cienīgu attieksmi. Vēlos pateikt lielu paldies brīvprātīgajiem par sirdsgudrību un siltumu, veltot savu laiku tam, lai notiesātajiem dotu iespēju iekļauties sabiedrībā, neizdarīt atkārtotus pārkāpumus un mēs visi varētu dzīvot drošākā un labākā valstī. Jūs patiesi darāt zelta darbu!

Apbalvojumus pasniedz jau piekto reizi, lai izteiktu atzinību kriminālsodu izpildes procesā iesaistītajiem brīvprātīgajiem, kas palīdz ieslodzītajiem atrast motivāciju laboties un kļūt sociāli atbildīgiem sabiedrības locekļiem.Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs norāda: “Brīvprātīgie ir daļa no veiksmīga resocializācijas procesa. Jau piekto gadu pēc kārtas korekcijas dienestu brīvprātīgie saņem Tieslietu ministrijas apbalvojumu “Cilvēks – cilvēkam”. Brīvprātīgo darbs ar esošajiem un bijušajiem ieslodzītājiem ir nenovērtējams, viņi ar savām zināšanām un enerģiju veido mūsu tagadnes un nākotnes sabiedrību drošāku un labāku. ”

Šogad nominācijā “Par ieguldījumu inovāciju un jaunas prakses ieviešanā brīvprātīgo darbā kriminālsodu izpildes jomā”  balvu saņēma biedrība “OPEN Radošais Centrs” un Edijs Klaišis. Edijs Klaišis ir dibinājis un vada biedrību "OPEN Radošais Centrs" un 13 centrus dazādās Latvijas pilsētās.  E. Klaiša aktīvā darbība vairāk kā 300 jauniešiem ir devusi patvērumu biedrības veidotajos 13 centros sažādās Latvijas pilsētās. Centri uz laiku ir jauniešu vienīgās mājās, vieta, kur saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus. Tos apmeklē arī jaunieši, kas ir Valsts probācijas dienesta klienti, viņiem šis atbalsts ir būtisks, lai atturētos no likumpārkāpumu izdarīšanas, jo nereti šiem jauniešiem trūkst drošas vides, jēgpilnu brīvā laika nodarbju un atbalsta.

Nominācijā “Par ieguldījumu sabiedrības iesaistīšanā un resocializācijas procesa veicināšanā un popularizēšanā kriminālsodu izpildes jomā” tika apbalvota biedrība “Patvērums ģimenei” un tās vadītāja Santa Krilova. S. Krilovas vadībā biedrība darbojas Liepājas pilsētā un ir neatņemama sociālā un emocionālā atbalsta saliņa Liepājas ģimenēm. Biedrība sadarbojas ar Valsts probācijas dienesta Kurzemes reģiona Liepājas nodaļām, nepieciešamības gadījumā iesaistās, lai risinātu probācijas klientu problēmas un novērstu riskus. S.Krilovu apkārtējie vērtē kā īpašu personību, kas maina pasauli, kam piemīt izcilas uzklausīšanas prasmes un kas spēj atrast kopīgu valodu ar ikvienu,radot māju sajūtu probācijas klientiem, kuri to ir pazaudējuši.

Savukārt nominācijā “Par personisku un pašaizliedzīgu ieguldījumu brīvprātīgajā darba kriminālsodu izpildes jomā” apbalvojumu saņēma Sergejs Kļimakovs. S.Kļimakovs kopš 2022. gada septembra darbojas Jelgavas cietumā, vadot šaha treniņus, lai sagatavotu Latvijas ieslodzītos Starpkontinentālajam tiešsaistes šaha turnīram ieslodzītajiem.Vienlaikus treniņi tika aizvadīti ne tikai Jelgavas cietumā, bet arī Iļģuciema cietumā un Rīgas Centrālcietumā. Pērn Jelgavas cietuma ieslodzīto komanda 85 komandu kopvērtējumā ieguva  39. vietu, šogad Latvijas Jelgavas šaha komanda jau ieguva augsto 18. vietu. Šaha trenera talants, aizrautība, entuziasms un pacietība ievērojami maina ieslodzīto attieksmi ne tikai par šaha spēli, bet galvenais – pašiem par sevi un savām spējām. S.Kļimakova cieņpilnā attieksme pret ieslodzītajiem, pacietība un labvēlīgi draudzīgā attieksme ir devusi būtisku ieguldījumu ieslodzīto personu pašizaugsmē. 

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins, vērtējot brīvprātīgo darbu korekcijas dienestos, atzīst: “Mūsu kopējais ceļojums ir bijis drosmes un apņemšanās pilns. Drosme spert soli nezināmajā, stāties pretī izaicinājumiem un ticēt brīvprātīgā darba spēkam. Tieši šī drosme ir virzījusi mūs uz priekšu un ļāvusi radīt ievērojamās pārmaiņas cilvēku dzīvēs. Es lepojos, ka varu dalīties ar dažiem no mūsu sasniegumiem. Mēs esam apmācījuši 140 līdzgaitniekus, 25 atbildības un atbalsta apļu brīvprātīgos, 106 Ieslodzījuma vietu pārvaldes brīvprātīgos un 16 cietumu koordinatorus. Ar 48 brīvprātīgajiem, esam organizējuši kopumā 232 pasākumus. Šie pasākumi, sākot no šaha turnīriem, apļu treniņiem, galda spēlēm, māmiņu darbnīcām, dzejas un mūzikas darbnīcām līdz pat lekcijām par radošumu, uzņēmējdarbību un drošību, ir iesaistījusi 3189 klientus. Tomēr, nedrīkstam aizmirst, ka aiz šiem skaitļiem slēpjas stāsti. Individuālās drosmes, pārmaiņu un cerības stāsti. Stāsti, kas mūs iedvesmo turpināt mūsu darbu ar vēl lielāku aizrautību un atdevi.”

Papildu apbalvojuma nominācijām šodien tika pasniegts arī Tieslietu ministrijas Pateicības raksts Jūlijai Kanto, kura kā brīvprātīgā līdzgaitniece Valsts probācijas dienesta Latgales reģiona teritoriālās struktūrvienības Daugavpils nodaļā darbojas kopš 2017. gada.. J.Kanto strādā ar ļoti augsta riska probācijas klientiemun nesavtīgi velta savu brīvo laiku cilvēkiem, kuriem nepieciešams atbalsts un palīdzīga roka ikdienā.

Tieslietu ministrijas Pateicības raksts šodien tika pasniegts arī brīvprātīgajai Sanitai Švesai, kura dažādās ieslodzījuma vietās veicina iespēju ieslodzītajiem kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, piedaloties “Galda spēļu” pasākumos unorganizējot ģimenes dienu pasākumus. Tāpat būtisks S.Švesas ieguldījums ieslodzīto resocializācijā ir regulārās nodarbības Olaines cietuma Atkarīgo centra ieslodzītajiem – vadot dārzkopības pamatu nodarbības un radot apkārtni estētisku un sakārtotu.

Valsts probācijas dienesta vadītājs Imants Jurevičius atzīmē: “Mūsu brīvprātīgie ir mūsu lepnums. Viņi ir drosmīgi, zinoši un mērķtiecīgi – viņu nesavtīgais darbs veicina saliedētākas un iekļaujošākas sabiedrības veidošanu. Viņu atbalsts, pacietība, sapratne, spēja dalīties  ar  zināšanām  un  pieredzi ir tas spēks, kas motivē mūsu klientus pārmaiņām. Šis nesavtīgais darbs  ne tikai veicina resocializācijas procesu, bet arī virza mūsu sabiedrību uz labāku nākotni. Kopā ar brīvprātīgajiem mēs stiprinām sabiedrības drošību un veidojam vidi, kurā nav vietas izstumtībai, neiecietībai, naidam. Mēs esam pateicīgi un lepojamies ar katru brīvprātīgo, kas palīdz mums veidot drošāku un iekļaujošāku Latviju!”

Papildu informācija

Tieslietu ministrijas apbalvojumu brīvprātīgajiem pasniedz kopš 2019. gada, tā nosaukums “Cilvēks – cilvēkam” aizgūts no Valsts probācijas dienesta akcijas ar šādu nosaukumu, kas kopš 2003. gada tiek rīkota Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Gan šī akcija, gan apbalvojums pierāda, ka ikviens cilvēks ir spējīgs un var ar savu darbu un iesaistīšanos atbalsta sniegšanā citiem cilvēkiem veidot Latvijas sabiedrību aizvien drošāku.

Tieslietu ministrijas apbalvojums “Cilvēks – cilvēkam” pasniegtas  konferences “Brīvprātīgi par drošāku sabiedrību – Drosme būt brīvam” ietvaros. Konferences mērķis ir godināt brīvprātīgos, kuri darbojas korekcijas dienestos ar esošajiem un bijušajiem ieslodzītajiem, kā arī popularizēt brīvprātīgā darba nozīmi sabiedrībā, stiprinot kopējo sabiedrības drošību. Konferenci organizē Ieslodzījuma vietu pārvalde Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.1.2.0/16/I/001 “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” ietvaros, sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI