DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. decembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Dauderos atklās mākslinieces Ivetas Šmitas personālizstādi “Kustībā esošie”

FOTO: Publicitātes attēls

No 1. decembra līdz 2024. gada 27. janvārim Dauderu nama (Zāģeru ielā 7, Sarkandaugavā) Lielajā salonā būs skatāmi mākslinieces Ivetas Šmitas figurālās glezniecības darbi un autortehnikā tapušie gleznojumi uz zīda, kuros atspoguļoti mirkļi no baletdejotāju ikdienas dzīves.

Darbi izstādei “Kustībā esošie” radīti vairāk nekā divu gadus laikā. Tapšanas procesā autorei arī bija iespēja Latvijas Nacionālajā Operas un Baleta teātrī iepazīt baleta mākslinieku ikdienu gan mēģinājumu laikā, gan izrāžu aizkulisēs, un to fiksēt ar analogo fotofilmu kameru, bet iegūtie kadri vēlāk tika izmantoti vizuālo darbu veidošanā.

Autori valdzina baleta kustību graciozitāte, estētika un smalkums, darbos baleta mākslinieki it kā notverti lidojumā, pat bezsvara stāvoklī, liekot apbrīnot cilvēka ķermeņa neierobežotās iespējas. Tomēr māksliniece uzsver, ka kustību māksla tikai šķietami ir skatuviski viegla, bet patiesībā prasa fiziski smagu un sarežģītu darbu, disciplinētību un lielas koncentrēšanās spējas.

Iveta Šmita ir beigusi Latvijas Mākslas Akadēmijas vizuālās mākslas nodaļu tekstilmākslā (2022) un turpina studēt glezniecību maģistrantūrā. Piedalījusies vairāk nekā 15 grupas izstādēs, bijušas arī personālizstādes. Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā un Vācijā.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa 27. janvārī plkst. 10.00–17.00 aicina interesentus bez maksas izbaudīt greznā 19. gadsimta beigu savrupnama gaisotni un apskatīt muzeja pamatekspozīciju, kas vēsta par nama daudzveidīgo vēsturi. Savukārt plkst. 14.00 ikviens aicināts izstādē “Kustībā esošie” tikties ar tās autori mākslinieci Ivetu Šmitu un pēc tam gida vadībā doties ekskursijā pa muzeja ekspozīciju. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI