DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība
1
1

Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureātus apbalvos 7. decembrī Jelgavā

FOTO: Evija Trifanova, LETA

Meža dienu komiteja ir pasludinājusi Meža nozares Gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureātus, un šī balva šogad tiks pasniegta divdesmito reizi. Balvu svinīgā pasniegšana un laureātu godināšanas ceremonija notiks 7. decembrī pulksten 19.00 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Lielajā aulā, Lielajā ielā 2, Jelgavā.

Meža dienu komiteja šogad ir izvirzījusi izcilākos nozares profesionāļus piecās nominācijās: „Par mūža ieguldījumu”, “Par ieguldījumu nozares attīstībā”, “Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā”, “Par inovatīvu uzņēmējdarbību”. Savukārt nominācijas “Par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” laureāti izvērtēti Latvijas Meža īpašnieku biedrības rīkotajā konkursā “Sakoptākais mežs”. Ar Gada balvai “Zelta čiekurs 2023” izvirzītajiem pretendentiem varat iepazīties ZM tīmekļvietnē.

„Zelta čiekurs” ir gadskārtēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā. Balva dibināta, lai apzinātu Latvijas labākos meža darbiniekus un pateiktos viņiem par paveikto, kā arī iepazīstinātu sabiedrību ar Latvijas labākajiem mežsaimniekiem, kokrūpniekiem, nozares zinātniekiem un pedagogiem. Meža nozares gada balvas pastāvēšanas laikā tā ir pasniegta vairāk nekā 200 Latvijas mežsaimnieku, nozares pētnieku, uzņēmēju un biedrību.

Meža nozare ir ļoti nozīmīga Latvijas valsts tautsaimniecībai, mūsu valsts ir ceturtā mežainākā Eiropā. Apmēram puse Latvijas meža pieder valstij, pārējā meža lielākā daļa pieder privātās zemes īpašniekiem, kuru kopējais skaits ir aptuveni 113 tūkstoši. Meža nozarē strādā 40 tūkstoši nodarbināto, un vēl 30 tūkstoši cilvēku nodarbināti saistītajās nozarēs. Nozares īpatsvars iekšzemes kopproduktā (IKP) pēdējos gados ir virs 5 procentiem, 2022. gadā tas sasniedza 6,5 procentus. Mežsaimniecības ekonomiskais pamatojums Latvijā ir koksnes ieguve, kas nodrošina ekonomisko stabilitāti ar darba vietām un nodokļu iemaksām, dod nozīmīgu pienesumu valsts IKP, eksportam un atjaunojamo resursu ieguvei.

Detalizētākai informācijai: Iveta Zariņa, tālrunis 67027533, e-pasts: Iveta.Zarina@zm.gov.lv.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI