DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. novembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

BSR projekta ietvaros aizvadīts Latvijas pilota hakatona “Aloja Starkelsen” “Kick-off” vebinārs

FOTO: Publicitātes foto

Baltijas jūras reģiona projekta “BioBoosters” ietvaros aizvadītajā nedēļā, 16. novembrī, norisinājās “Aloja Starkelsen” hakatona “Kick-off” vebinārs, kurā piedalījās atlasītās komandas, latvijas un ārvalstu mentori, kā arī uzņēmuma SIA “Aloja Starkelsen” pārstāvji ar sava izaicinājuma prezentāciju. 

Vebināra laikā komandas iepazīstināja ar sevi un risinājumiem, kurus plāno attīstīt, lai uzlabotu uzņēmuma SIA “Alojas Starkelsen” CMMS sistēmas darbību. Lai padziļinātāk izprastu izaicinājumu un labāk sagatavotos gaidāmajam hakatonam, prezentāciju laikā gan komandām, gan SIA “Aloja Starkelsen” pārstāvjiem bija iespēja uzdot precizējošus jautājumus par nepieciešamajiem, kā arī jau izstrādes posmā esošajiem risinājumiem.  

Savu novērtējumu par komandu sagatavotajām prezentācijām vebināra noslēgumā izteica arī pieaicinātie mentori, kuri atzina, ka komandu izstrādātie risinājumi ir ļoti atšķrīgi, bet ar lielisku potenciālu ne tikai hakatona ietvaros, bet arī nākotnes CMMS sistēmu risinājumiem. 

Kopumā dalībai “Aloja Starkelsen” hakatonā pieteicās deviņas komandas, no kurām atlasītas tika piecas - trīs no Latvijas (VITCAKE Ltd., SIA Ecommerce Technologies, AllDevice oficiālais pārstāvis Latvijā SIA Filter) un pa vienai no Vācijas (Fraunhofer IGP) un Somijas (Pinja Digital Oy). Lai iegūtu galveno balvu - iespēju parakstīt sistēmas piegādes līgumu ar SIA “Aloja Starkelsen”, izstrādātajam risinājumam jāatbilst vairākiem vērtēšanas kritērijiem: idejas realizācijas iespējamība; ietekme uz izaicinājumu; izmaksu efektivitāte; komandas veiktspēja; radošums; efektivitāte un risinājumu pieejamība.  

Hakatona izaicinājums 

“Uzņēmums spēris soli pārmaiņu virzienā, jo palielinām savu produktu klāstu un tādējādi arī saražotās produkcijas apjomus, kas arī ir šī izaicinājuma pamats. Ņemot vērā to, ka Aloja Starkelsen nav liels, globāls uzņēmums, šobrīd nav iespējas atļauties starptautiski izstrādātus un dārgus IT risinājumus, bet tajā pašā laikā, neesam arī mazs lokālais uzņēmums, kas var strādāt ar pašreizējo sistēmu. Ar izaicinājuma palīdzību vēlamies atrast veidu, kā iegūt prognozējošu un profilaktisku rezerves daļu, instrumentu un ražošanas aprīkojuma apkopes sistēmu, kas strādātu saskaņā ar mūsu uzņēmuma pamatnostādnēm, sadarbotos ar citām struktūrvienībām – grāmatvedību, ražošanas līniju un noliktavas sistēmu, kā arī spētu paredzēt nepieciešamās līniju apkopes un remonta vajadzības,” atklāj J. Garančs. 

Vairāk par hakatona norisi un izaicinājumu: https://ej.uz/imyf 

Hakatons tiek organizēts sadarbībā ar: 

Projekts “BioBoosters” uzsākts 2023. gada janvārī, to īsteno partneri no Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Projekts ilgs trīs gadus un tā kopējais budžets ir 2,8 miljoni eiro. Projektu līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma. 

Pamatinformācija par projektu: http://www.vidzeme.lv/lv/projekti/pareja_uz_aprites_ekonomiku_baltijas_juras_regiona_bsr_bioboosters

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI