“Šie abi būs pilotprojekti tūrismā, kurā kopā ar nevalstisko sektoru un ekspertiem pielāgosim posmus reģionā, lai arī garo maršrutu pārgājienu takas būtu piemērotas cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Mūsdienu tūrisma tendence ir veidot visām sabiedrības grupām iekļaujošu vidi. Tāpēc Latvijas un Igaunijas partneri ir apvienojušies, lai turpinātu iepriekš īstenotos garo pārgājienu maršrutu projektus, izstrādājot risinājumus un testējot tos dažādu sociālo grupu pieejamībai,” norāda Iveta Šķiliņa, Rīgas plānošanas reģiona projektu vadītāja.
Carnikavā plānota divu pārgājienu ratiņkrēslu iegāde pārgājienu pieejamības veicināšanai cilvēkiem ar kustību traucējumiem “Jūrtakas” posmā pie Carnikavas promenādes, kā arī universālā dizaina elementu izveide promenādes posmā, piemēram, pludmales paklājiņi cilvēkiem ratiņkrēslos, senioriem, vecākiem ar bērnu ratiņiem.
Savukārt Jūrmalā iecerēta Labsajūtas takas pilnveide posmā no Dubultiem līdz Pumpuriem, kas paredz takas pieejamības uzlabošanu cilvēkiem ar redzes traucējumiem (norādes braila rakstā, vizuāli marķējumi, audiorisinājums u.c.), kā arī norādes pludmalē uz tuvāko WC, kas pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti un kurās ir pārtinamais galdiņš zīdaiņiem.