DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. novembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Augsta līmeņa konferencē diskutēs par cilvēkresursu attīstības izaicinājumiem

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 3. novembrī plkst. 9.00–14.30 notiks konference «Kā vadīt Latvijas cilvēkresursu attīstību?», kuras mērķis ir apzināt līdz šim Latvijā paveikto cilvēkresursu pilnveidē, izvērtēt cilvēkresursu attīstības stratēģijas ieceres un apspriest to ieviešanas iespējas, kā arī atbilstību reālajām tautsaimniecības vajadzībām. Pasākumu būs iespējams skatīties arī tiešsaistē.

Konferenci organizē Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, Izglītības un zinātnes ministrija, Finanšu ministrija, Ekonomikas ministrija un RTU. Valsts iestāžu, industrijas un privātā sektora amatpersonas un eksperti dalīsies ar savu redzējumu par Latvijas cilvēkkapitāla attīstības izaicinājumiem un risinājumiem.

«Ekonomiskā izaugsme sastāv no vairāku faktoru kopuma, kur viens no svarīgākajiem ir cilvvēkkapitāls. Mūsu prioritāte ir nodrošināt Latvijas iedzīvotāju ekonomisko labklājību, veicot investīcijas cilvēkresursu attīstībā, lai sekmētu mūsu industriju izaugsmi, kāpinātu to produktivitāti un modernizāciju. Mums jāmaina stereotips par Latviju kā lēta darbaspēka valsti. Latvijai ir jākļūst par tirgus līderi un Latvijas cilvēkiem ir jāspēj būt konkurētspējīgiem ar zināšanām un prasmēm, kas sekmēs mūsu valsts tautsaimniecības attīstību un labklājības pieaugumu,» uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Jauno tehnoloģiju attīstība nosaka nepieciešamību darbaspēka resursiem pielāgoties mainīgās pasaules prasībām un nemitīgi papildināt savas zināšanas un prasmes, lai sekmīgi konkurētu darba tirgū. Kādas prasmes cilvēkiem būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū, kāda ir darbaspēka produktivitāte, kā notiek tā pārkvalifikācija, kāds ir darbaspēka pieaugums jomās, kur tā trūkst, un kā topošajiem speciālistiem nodrošināt nepieciešamās zināšanas jau studiju procesā – par šiem galvenajiem cilvēkresursu problēmjautājumiem konferencē diskutēs lēmumpieņēmēji, cilvēkresursu speciālisti, augstskolu vadība, kā arī darba devēji, tā apliecinot gatavību starpdisciplinārai sadarbībai, lai Latvijā sekmētu cilvēkresursu attīstību.

«Cilvēki ir mūsu visvērtīgākais resurss, tāpēc jauno tehnoloģiju un informācijas laikmetā zinātnes universitātēm ir gan jāiegulda savu darbinieku mūžizglītībā, palīdzot viņiem apgūt darba dzīvē nepieciešamās zināšanas un iemaņas, gan jāsagatavo studenti tā, lai viņi varētu veidot veiksmīgu karjeru ātri mainīgajā darba tirgū,» uzskata RTU rektors Tālis Juhna

Konferences diskusijas daļā par Latvijas prioritātēm cilvēkkapitāla attīstībā turpmākajiem trīs gadiem diskutēs izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, finanšu ministrs Arvils Ašeradens, ekonomikas ministrs Viktors Valainis, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre un T. Juhna.

Konferenci tiešsaistē būs iespējams skatīties RTU Facebook lapā, RTU Youtube kanālā, kā arī portālā lsm.lv.

Konferences programma – ej.uz/cilvēkresursukonferencesprogramma

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI