DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Krievijā reģistrētus transportlīdzekļus paredzēts konfiscēt, ja tie netiks reģistrēti trīs mēnešu laikā

Lai īstenotu Eiropas Savienības noteiktās sankcijas un mazinātu drošības riskus, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 25.oktobrī, pirms pirmā lasījuma Saeimā skatīja komisijas sagatavotos grozījumus Ceļu satiksmes likumā. Grozījumi paredz konfiscēt Krievijā reģistrētus transportlīdzekļus, ja tie likumā noteiktajā termiņā netiek reģistrēti Latvijā.

Transportlīdzeklis būs jāreģistrē vai jāizved no Latvijas teritorijas triju mēnešu laikā no likuma spēkā stāšanās dienas, paredz likumprojekts. Konstatējot Latvijā nereģistrēta Krievijas transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē pēc šī termiņa, to izņems un konfiscēs. Konfiscētos transportlīdzekļus iecerēts nodot Ukrainai, norāda likumprojekta autori.

Tāpat par Latvijā nereģistrēta Krievijas transportlīdzekļa neatļautu izmantošanu ceļu satiksmē plānots piemērot naudas sodu no simt piecdesmit līdz četrsimt naudas soda vienībām.

Krievijā reģistrēto transportlīdzekļu izmantošana ceļu satiksmē Latvijā būs pieļaujama, ja persona Latvijas teritoriju šķērsos tranzītā. Latvijas teritoriju tranzītā iecerēts atļaut šķērsot vienu reizi, un tas būs jāizdara 24 stundu laikā. Pirms iebraukšanas Latvijā personai, izmantojot VSIA "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) nodrošinātos e-pakalpojumus, būs jāsniedz informācija par transportlīdzekli un tā vadītāju. Atbildot uz deputātu jautājumiem, CSDD pārstāvis norādīja, ka direkcija jau ir izstrādājusi atbilstošu tehnisko risinājumu.

Grozījumi paredz arī atsevišķus izņēmumus, piemēram, diplomātiskā un konsulārā dienesta lietojumā vai īpašumā esošiem transportlīdzekļiem.

Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā šā gada 15.novembrī.

Deputāti aktualizēja arī jautājumu par trešo valstu transportlīdzekļu un to vadītāju veiktajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem un izvairīšanos no soda nomaksas. Komisija lēma vēstulē aicināt atbildīgās ministrijas līdz šā gada beigām izstrādāt un iesniegt Saeimā attiecīgus likumu grozījumus, pauda komisijas priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Komisija lūgs Saeimu likumprojektu iekļaut ceturtdienas, 26.oktobra, Saeimas sēdes darba kārtībā un noteikt tam steidzamību, informē S.Ābrama. Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl jāatbalsta Saeimai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI