DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Apstiprināts finansējums pētījumu projektam par pārrobežas patogēnu izplatību principa “Viena veselība” ieviešanai

Otrdien, 24. oktobrī, Zemkopības ministrija iepazīstināja valdību ar informatīvo ziņojumu par atļauju uzņemties papildu saistības un īstenot pārrobežu patogēnu uzraudzības projektu 2024.–2026. gadā, piesaistot finansējumu no ārvalstu finanšu instrumenta granta veidā. Ministru kabinets lēma atbalstīt Zemkopības ministrijas sadarbībā ar Veselības ministriju īstenojamo projektu un ļāva uzņemties valsts budžeta ilgtermiņa saistības, lai veicinātu principa “Viena veselība” ieviešanu.

Projekta īstenošanai nepieciešamo pakalpojumu, materiālu un darba vienību apjoms plānots, lai izpildītu projekta mērķus – noteiktu ērču encefalīta, Laimas slimības (laimboreliozes), Rietumnīlas drudža, Q-drudža, E hepatīta un augsti patogēnās putnu gripas izplatību Latvijas dzīvnieku populācijā.

Projekta vadošais partneris un koordinējošā iestāde Latvijā būs Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), projekta līdzatbildīgās iestādes – Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “Bior” un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Tāpat projekta sadarbības partneri būs Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Zviedrijas, Somijas un citu valstu kompetentās iestādes. Dānija ir šī konsorcija vadošā valsts, un tajā pašlaik ir 22 partneri, kuri sagatavojuši kopīgu projekta pieteikumu iesniegšanai Eiropas Komisijā.

Projekta kopējās izmaksas ir 1,13 miljoni eiro, no tā 80% jeb 900 tūkst. eiro ir Eiropas Komisijas finansējums, bet nacionālais līdzfinansējums ir 20% jeb virs 226 tūkst. euro. Valsts budžeta priekšfinansējums projekta īstenošanai ir 634 tūkst. eiro. Projektu plānots īstenot trīs gadu laikā – no 2024. gada janvāra līdz 2026. gada decembrim.

Vairāk informācijas par informatīvo ziņojumu – Ministru kabineta tīmekļvietnē Par atļauju uzņemties papildu saistības un īstenot pārrobežu patogēnu uzraudzības projektu 2024.–2026. gadā, piesaistot finansējumu no ārvalstu finanšu instrumenta – tiešās dotācijas CP-g-22-04.01”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI