DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Aicina uz Ramonas Indriksones jaunākā romāna atvēršanu

Publicitātes foto

Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4, 2023. gada 31. oktobrī plkst. 18.00 notiks Ramonas Indriksones jaunā romāna “Es vedīšu tevi mājās” atvēršana. Romāna atvēršanas svētkos fragmentus no jaunās grāmatas lasīs aktieris Mārtiņš Upenieks, savukārt ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies Rihards Saule.

Par jaunāko Ramonas Indriksones romānu redaktore Anda Ogriņa stāsta: “Romāns “Es vedīšu tevi mājās” ir gan slāpētas kaisles pilns, divbalsīgs tango, gan dzimtas stāsts, gan mazliet detektīvs, gan arī darbs, kurā skaudrā šķērsgriezumā atklātas dažas sociālo problēmu šķautnes. Autore romāna tēlus Adriānu, Zemgu, Sāru, Munisi un citus saudzīgi, taču bez jelkāda atkāpšanās ceļa un kompromisiem liek zem savas Radītājas lupas, rādot cilvēka dzīvi visā tās bieži vien sāpīgajā skaistumā.”

Ramona Indriksone ir rīdziniece, bet kopš 80. gadu beigām dzīvo Cēsīs. Studējusi Latvijas Kristīgajā akadēmijā sociālo karitatīvo darbu, Liepājas Universitātē pabeigusi sociālā darba maģistrantūru. Interese par rakstniecību kopš 80. gadiem. Piedalījusies 88. Jauno autoru seminārā 1988. gadā.

Vēlāk, strādājot bērnu krīzes centrā, uzkrātā pieredze pārtapa pirmajos stāstos, kam sekoja arī mācības Inga Žoludes meistardarbnīcā. Stāsti publicēti izdevumos “Domuzīme”, “KonTEKSTS”, “Jaunā Gaita”, vietnēs “Satori” un “Punctum”. Debijas krājums “Pāris metru zem ūdens” iznāca 2019. gadā, pirmais romāns “Es biju cita” izdots 2021. gadā.

Par stāstu krājumu “Pāris metru zem ūdens” rakstniece Ieva Melgalve toreiz teica: “Ar šo grāmatu latviešu literatūrā ienāk drosmīga autore, kurai piemīt spēja arī ļoti bēdīgus stāstus izstāstīt silti, iejūtīgi un ar cerību.”

Šos vārdus var teikt arī par Indriksones jaunāko romānu, un to apstiprina arī Inga Grencberga, sakot, “ka šī grāmata atklāj mīlestību visā tās spektrā. Tā ir gan mīlestība, kas piepilda, liek ilgoties un kvēlo kaislībā, gan mīlestība, kas sāpina, nodod, noārda līdz pamatiem un atkal atjauno dzīvei”.

2023. gada oktobrī apgādā Zvaigzne ABC ir iznākuši Latviešu rakstnieku suņu stāsti un Latviešu rakstnieku kaķu stāsti. Tās ir grāmata, kas stāsta par dažādiem kaķiem un suņiem – gan tādiem, kas patiešām dzīvojuši, gan tādiem, kas radušies vien iztēlē. Tā tapusi par godu būtnēm, kuras kopā ar mums, cilvēkiem, mīt jau gadu tūkstošiem. Un abās grāmatās kopā ar citu rakstnieku stāstiem ir arī Indriksones stāsti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI