Molekulārā vēža diagnostikas komanda ir piemērs personalizētai ārstēšanai onkoloģijā, jo ļauj izlemt, kura terapija katram pacientam ir vispiemērotākā. Bez pamata komandas, kas izvērtē pacientu gadījumus un ko veido ķirurgs, onkologs ķīmijterapeits, staru terapeits, radiologs, patologs, šajā īpašajā starpdiscplinārajā sanāksmē piedalās arī ārsts ģenētiķis un bioinformātikas speciālists. Tiek analizēti visi klīnisko izmeklējumu dati, kā arī slimības un ģimenes anamnēze, ņemot vērā audzēja ģenētisko izmeklējumu rezultātus. Visi šie speciālisti ir pieejami Austrumu slimnīcā.
“Austrumu slimnīcā patlaban esam sasnieguši tādu līmeni, ka jau varam spriest un pieņemt lēmumus, balstoties arī uz ģenētiskiem izmeklējumiem, un šis ir papildu solis, kas palīdzēs valsts nozīmes Vēža centra akreditācijā,” uzsver sanāksmes vadītāja onkoloģe ķīmijterapeite, asoc. profesore Alinta Hegmane.
Šonedēļ Austrumu slimnīcā notikušajā MVDK sanāksmē, analizējot reālus pacientu gadījumus, piedalījās arī divi izcili ārvalstu eksperti, kam ir pieredze arī molekulārā vēža diagnostikas komandu darbā: Dr. Braiens Heilijs Bērds (Brian Healey Bird), konsultants un medicīnas onkologs Bon Secours slimnīcā Korkā, Īrijas lielākajā privātajā slimnīcā, un Dr. Martins Zohe (Martin Zoche), Patoloģijas un molekulārās patoloģijas departamenta Patoloģijas un molekulārās patoloģijas nodaļas molekulārās audzēju profilēšanas direktors Cīrihes Universitātes slimnīcā Šveicē. Arī abi ārvalstu speciālisti atzina, ka ir patīkami pārsteigti par Austrumu slimnīcas ārstu kompetenci un sagatavotības līmeni.
MVDK sanāksmē no Austrumu slimnīcas puses piedalījās onkoloģe ķīmijterapeite, profesore Alinta Hegmane, medicīnas ģenētiķe, profesore Baiba Lāce, ārsts patologs Dr. med. Māris Sperga, Laboratorijas dienesta Sekvencēšanas daļas vadītājs Ģirts Šķenders.